Australia na trasie Jedwabnego Szlaku?

  

Chiny chcą, aby Australia stała się częścią “Nowego Jedwabnego Szlaku”. W tym tygodniu z oficjalną wizytą do tego państwa uda się premier Państwa Środka Li Keqiang – podaje Reuters.

Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku, na który składają się trasy lądowa i morska, została przedstawiona przez lidera ChRL Xi Jinpinga jesienią 2013 roku. Początkowo zakładała ona utworzenie sieci połączeń infrastrukturalnych, głównie korytarzy transportowych, pomiędzy ChRL i Europą - najważniejszym chińskim partnerem gospodarczym.

Chiński wiceminister spraw zagranicznych Zheng Zeguang powiedział dzisiaj, że jest "wiele możliwości i przestrzeni dla współpracy" między Chinami a Australią w sprawie “ Jednego pasa, jednej drogi”.

Uważam, że te dyskusje przyniosą pozytywne wyniki

- powiedział Zheng.

W październiku ubiegłego roku rozpoczęto dyskusje nad potencjalnym memorandum dotyczącym współpracy Chin z Australią. Chiny są największym partnerem handlowym Australii, a oba kraje mają już ze sobą umowę o wolnym handlu.

Australia krytykuje Chiny za prowadzenia lotów nad spornymi wyspami na Morzu Południowym i wezwała Chiny do przestrzegania międzynarodowych norm. W zeszłym tygodniu, w Singapurze, australijska minister spraw zagranicznych Julie Bishop sugerowała, że Chiny nigdy nie osiągną swojego pełnego potencjału, dopóki nie przyjmą demokracji-przypomina Reuters.

Premier Li zaraz po wizycie Australii odwiedzi również Nową Zelandię.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Reuters
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ewakuowano mieszkańców w trzech powiatach

zdjęcie ilustracyjne / Krystian Maj/KPRM

  

Z informacji wojewody podkarpackiego wynika, że sytuacja w powiecie stalowowolskim ustabilizowała się - most w Rudej jest bezpieczny. Z powiatów dębickiego, kolbuszowskiego i mieleckiego ewakuowano na ten moment ponad 40 osób - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Na Podkarpaciu pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w 13 powiatach regionu. W związku z podtopieniami w sobotę straż pożarna interweniowała 200 razy.

Szef rządu napisał w sobotę na Twitterze, że z informacji wojewody podkarpackiego wynika, że sytuacja w powiecie stalowowolskim ustabilizowała się, a most w Rudej jest bezpieczny.

Z powiatów dębickiego, kolbuszowskiego i mieleckiego ewakuowano na ten moment ponad 40 osób. Trwają przygotowania na nadejście fali z Małopolski 

- podkreślił premier.

Wojewoda podkarpacki wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach: dębickim, jasielskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, tarnobrzeskim, krośnieńskim, strzyżowskim, rzeszowskim, stalowowolskim oraz w miastach: Tarnobrzegu, Krośnie i Rzeszowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl