Gmyz i Gargas wygrali proces z Kulczykiem

  

Dziennikarze Cezary Gmyz i Anita Gargas nie naruszyli dóbr osobistych Jana Kulczyka i firmy Ciech S.A ujawniając w lutym 2015 r. w TV Republika informacje, że Centralne Biuro Antykorupcyjne przed wybuchem afery taśmowej otrzymało od Marka Falenty informację o domniemanej korupcji na dużą skalę przy sprzedaży akcji Ciechu – poinformował portal TVP INFO.

W lutym 2015 r., dziennikarze w Programie „Zadanie specjalne” w TV Republika, ujawnili poufne meldunki CBA potwierdzające, że biuro co najmniej miesiąc przed wybuchem afery podsłuchowej znało treść rozmów w warszawskich restauracjach. Ponadto poinformowali, że CBA otrzymało od Marka Falenty informację o domniemanej korupcji przy sprzedaży Ciechu S.A.

Po tych publikacjach do Sądu Okręgowego w Warszawie trafiły pozwy Ciech S.A oraz Jana Kulczyka przeciwko autorom kontrowersyjnego materiału.
Pełnomocnicy Ciech domagali się 400 tys. zł odszkodowania oraz przeprosin w czołowych mediach, których koszt szacowano nawet na milion zł.  Z kolei najbogatszy Polak domagał dwukrotnie wyższego odszkodowania I przeprosin.

Jak wykazała kontrola NIK wykazała w sprawie prywatyzacji Ciech doszło do nieprawidłowości. Natomiast prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia korupcji przy tej transakcji – informuje portal.

Sąd Okręgowy uznał, że nie doszło do naruszenia dóbr osobistych powodów. Stwierdził ponadto, że nawet gdyby doszło w tej publikacji do naruszenia dóbr osobistych, to jednak chodziło o ważny interes społeczny, a pozwani dopełnili rzetelności dziennikarskiej. Cieszy nas takie ustalenie

– powiedział tvp.info mec. Macieju Zaborowski, który reprezentował dziennikarzy.


To wielkie zwycięstwo, bo przeciwnikami była wielka firma i najbogatszy człowiek w Polsce reprezentowany przez kancelarię pana Ćwiąkalskiego. Sąd uznał, że nasza publikacja była w interesie publicznym i to jest istotne dla pracy dziennikarzy

– powiedział Cezary Gmyz.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kwarantanna dla węgierskiej wycieczki po Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / RGY23 CC0

  

Grupa jedenaściorga węgierskich uczniów szkoły średniej, a także osób towarzyszących i dwóch kierowców autobusu zostanie poddanych kwarantannie po powrocie z północnych Włoch – poinformowało dziś Narodowe Centrum Zdrowia Publicznego (NNK).

Jak podkreślono, uczniowie przez kilka tygodni dużo podróżowali transportem publicznym w północno-wschodniej części prowincji Mediolan w regionie Lombardii. Tymczasem właśnie w Lombardii w krótkim czasie bardzo wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem.

Wspomniane osoby będą odbywać dwutygodniową kwarantannę w szpitalu św. Władysława w Budapeszcie.

Wcześniej w niedzielę węgierskie MSZ zaleciło obywatelom kraju, by z powodu epidemii koronawirusa decydowali się na podróż do północnych Włoch tylko po jej „gruntownym rozważeniu”.

Dotychczasowy bilans zachorowań we Włoszech to 152 zarażonych i trzy ofiary śmiertelne, przy czym najwięcej przypadków zachorowań, ponad 100, zanotowano w Lombardii. W Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemoncie i Emilia-Romanii, gdzie szerzy się koronawirus, lokalne władze zdecydowały o zamknięciu szkół i uniwersytetów. W Lombardii odwołano wszystkie msze i nabożeństwa oraz wszystkie imprezy kulturalne, a dyrekcja mediolańskiego teatru La Scala anulowała wszystkie najbliższe spektakle. W Wenecji postanowiono, że karnawał zakończy się w niedzielę o północy, a więc o dwa dni wcześniej.

Na Węgrzech nie było dotąd żadnego przypadku zachorowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts