Jeszcze do 25 marca będą trwały zapisy na 12. Półmaraton Warszawski, który odbędzie się w ostatnią niedzielę marca. To właśnie Półmaraton Warszawski tradycyjnie rozpoczyna sezon biegowy w Polsce.

Pod względem frekwencji bieg, który tym razem zaplanowano na 26 marca, to jedna z największych imprez tego typu w kraju i jedna z czołowych w rankingu półmaratonów europejskich. Co roku na Półmaraton Warszawski zapisuje się około 13 tysięcy uczestników. Półmaraton Warszawski otrzymał właśnie brązową odznakę IAAF Road Race Bronze Label, która potwierdza wysoki poziomu organizacyjny i sportowy wydarzenia - takie wyróżnienie posiada około 90 biegów na świecie.

Znana jest oczywiście trasa tegorocznego biegu. Start i meta znajdują się przy Placu Teatralnym, a uczestnicy pobiegną zarówno po lewej, jak i po prawej stronie Wisły. Półmaraton przebiegnie Traktem Królewskim, na Mokotowie skręci w ulicę Gagarina, przez Łazienki Królewski dotrze na Solec i Mostem Świętokrzyskim przeprawi się na drugą stronę Wisły. Tam trasa wiedzie przez m.in. ul. Okrzei, Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada. Powrót na Pl. Teatralny zaplanowano Mostem Gdańskim, a następnie przez Muranów.

Wciąż trwają zapisy na to wydarzenie. Udział w imprezie należy potwierdzić za pośrednictwem strony www. pzupolmaratonwarszawski.com.