Pomimo protestów Kiessling wystąpi w stolicy

  

Rebeca Kiessling prawniczka i działaczki ruchu obrońców życia, organizowane przez Ordo Iuris, miała przeprowadzić wykłady na uczelniach w różnych miejscach Polski. Spotkało się to z protestami grupek lewackich studentów. Wykład odwołano m.in. na Uniwersytecie Warszawskim w Krakowie i we Wrocławiu. Pomimo tego mieszkańcy Warszawy i okolic już dziś będą mieli możliwość uczestnictwa w wykładzie Pani Kiessling.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i ogromnym zainteresowaniem wizytą Pani Kiessling w Polsce, ponownie zaapelowaliśmy do władz Uniwersytetu o zorganizowanie wykładu z możliwością zadawania pytań. Ta propozycja spotkała się także z odmową UW – informują organizatorzy.

Pomimo tego mieszkańcy Warszawy i okolic będą mieli możliwość uczestnictwa w wykładzie Pani Kiessling w dniu 18 marca (sobota) godz. 18:30 w Łomiankach – Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12A.

Mecenas Rebecca Kiessling jest szanowanym na całym świecie adwokatem. Kobieta jest prezesem organizacji „Save the 1”, która walczy o pełen zakaz aborcji – bez żadnych wyjątków. Kiessling została poczęta w wyniku gwałtu. Dowiedziała się o tym fakcie już jako osoba pełnoletnia i od tego czasu zaczęła walkę o wykreślenie przepisu o dopuszczalności usuwania ciąż w takim przypadku.

W poniedziałek odbyło się jej spotkanie z parlamentarzystami. Po południu działaczka pro-life miała wziąć udział w wykładzie na UW. Jednak organizatorzy w dniu wydarzenia otrzymali finalne potwierdzenie od władz uniwersytetu, że wykład nie może się odbyć się.

CZYTAJ WIĘCEJ: Uniwersytet blokuje spotkanie z działaczką pro-life.

Odmowę tłumaczono tym, że „wydarzenie miałoby formę promowania określonego stanowiska światopoglądowego, a nie dyskusji akademickiej”. Tymczasem problemów z podobnym zezwoleniem w poprzednich latach nie mieli m.in. organizatorzy konferencji o… pornografii, transseksualizmie, a nawet o azjatyckich perwersjach seksualnych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Upadek Stefana Niesiołowskiego. W Sputniku atakuje PiS za Smoleńsk

zdjęcie ilustracyjne / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Kolejny polski polityk wystąpił w rosyjskiej tubie propagandowej, atakując działania rządu w Warszawie. - Macierewicz jeździ po świecie, sugerując, nie bardzo wiadomo, czy tragedię smoleńską, czy w ogóle to, że Polska padła ofiarą straszliwego spisku. Więc ta podkomisja jest kompromitacją – tak ocenił dziś pracę podkomisji smoleńskiej w rozmowie ze Sputnikiem były poseł Stefan Niesiołowski.

Wywołany w połowie lutego do odpowiedzi na pytanie, czy polski polityk powinien udzielać wywiadu do portalu internetowego i rozmawiać z dziennikarzami, którzy są wprost zainteresowani działaniem na szkodę Polski takim jak prokremlowski "Sputnik", Dobromir Sośnierz stwierdził: "zdecydowanie". - Było kilka wywiadów udzielonych w "Sputniku" i nie miało to żadnych realnych konsekwencji- wykazywał. Dopytywany, czy zatem na wywiad do "Nie" Urbana by poszedł, Sośnierz odparł: "owszem". "Jak chcieliby ze mną wywiad, dałbym go" - zapewnił.

[polecam:https://niezalezna.pl/311197-politycy-konfederacji-na-pogadanki-do-sputnika-chodza-sosnierz-poszedlby-tez-do-urbana]

Dziś rosyjska rozgłośnia propagandowa zwróciła się do innego polskiego polityka. Zapytała Stefana Niesiołowskiego o ocenę tego, że w czwartek senacka Komisja Obrony Narodowej rozpatrywała kwestię wydatków, które zostały zapisane w ustawie budżetowej na 2020 r. Jedną z pozycji było finansowanie podkomisji smoleńskiej. Resort przeznaczy na jej pracę 2 miliony 746 tys. złotych.

— Trzeba powiedzieć, że jest to nadużycie. Komisja niczego nie udowodniła, niczego nie wniosła, nie udostępniła żadnych materiałów, jest właściwie na wpół tajna. Płaci wynagrodzenia za jakieś ekscesy, występy tych ludzi, ale nie bardzo wiadomo, gdzie. Macierewicz jeździ po świecie, sugerując, nie bardzo wiadomo, czy tragedię smoleńską, czy w ogóle to, że Polska padła ofiarą straszliwego spisku. Więc ta podkomisja jest kompromitacją

- przekonywał Niesiołowski.

[polecam:https://niezalezna.pl/101388-koncern-sputnik-glos-putina-w-polsce-rosyjska-ofensywa-medialna]

[polecam:https://niezalezna.pl/305616-rosja-bacznie-obserwuje-co-sie-u-nas-dzieje-rozmowa-z-j-kowalskim-na-celowniku-sputnika]

Jak stwierdził, ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej „nie ma żadnych nowych faktów, nie ma żadnych nieścisłości, wszystko jest dawno wyjaśnione”.

- Komisja Laska wszystko to dokładnie wyjaśniła, nic nowego Macierewicz nie wniósł, a to, co wniósł, było groteskowe. Były jakieś teksty, które się ukazały w pisowskich mediach o tym, że były wybuchy – więc niesłychane brednie. Sugerowano, że gdyby samolot uderzył w ziemię, to byłaby w ziemi dziura, a skoro dziury nie ma, to znaczy, że samolot się rozpadł w powietrzu. Właściwie rozumowanie na poziomie małego Kazia, który sobie wyobraża katastrofy lotnicze. Krótko mówiąc, niczego absolutnie nowego Macierewicz nie powiedział. Wielokrotnie zapowiadał jakieś sensacje, ale wszystko to były brednie. Jakieś, być może, brednie ogłosi teraz, nie ma to znaczenia

- powtarzał swoje przekonania były polityk.

[polecam:https://niezalezna.pl/299982-sputnik-o-bosaku-dobra-zmiana-w-polsce-odpowiedzi-pozytywnej-udziela-piskorski]


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sputnik.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts