Ostre słowa MON pod adresem „Superstacji”

Ministerstwo Obrony Narodowej w wydanym dziś wieczorem komunikacie zdecydowanie zdementowało doniesienia medialne, z których wynikało, że Słowacja wycofała się z Centrum Eksperckiego NATO.&nbs

mon.gov.pl
Ministerstwo Obrony Narodowej w wydanym dziś wieczorem komunikacie zdecydowanie zdementowało doniesienia medialne, z których wynikało, że Słowacja wycofała się z Centrum Eksperckiego NATO. 

„Podawane w słowackim „Denniku N” i w „Superstacji” informacje o rzekomym wycofaniu się Słowacji z Centrum Eksperckiego NATO w Krakowie lub planach przeniesienia Centrum poza granice Polski są nieprawdziwe” - napisał Mariusz Marasek, pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej RP.

Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO w Krakowie uzyskało akredytację NATO i wykonuje swoje statutowe obowiązki na rzecz Sojuszu i państw współtworzących Centrum. Współpraca Polski i Słowacji, jako państw ramowych - współtworzących CEK NATO - układa się dobrze, podobnie jak współdziałanie przedstawicieli Polski i Słowacji z przedstawicielami pozostałych ośmiu państw uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Centrum Eksperckie pracuje sprawnie i bez zakłóceń.

Działania dziennikarzy „Superstacji” są wymierzone w pozycję Rzeczypospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej i tym samym uderzają w Jej bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne. Należy podnieść, iż powoływanie się przez dziennikarzy „Superstacji” na niezgodne ze stanem faktycznym okoliczności stanowi istotne naruszenie prawa.

- dodał Mariusz Marasek. 

 

 Źródło: mon.gov.pl

#Superstacja #MON #Centrum Eksperckie NATO

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo