​Stypendia dla dzieci poległych funkcjonariuszy

  

Dziś rano para prezydencka wręczyła stypendia podopiecznym fundacji „Dorastaj z nami”, która zajmuje się pomocą dla rodzin funkcjonariuszy poległych lub rannych na służbie. - To nie jest kredyt, ani żadnego rodzaju pożyczka. To spłata długu jaki państwo polskie i społeczeństwo zaciągnęło u waszych rodziców - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości.

- Jestem bardzo wzruszony. Ta misja prowadzona od 7 lat przez Fundację jest misją wspaniałą. Ta działalność wpisuje się w moją własną wizję dotyczącą narodu, wspólnot, życia, tego co tak ogromnie istotne - podkreślił prezydent podczas dzisiejszej gali w Pałacu Prezydenckim, dziękując organizatorom przedsięwzięcia i przedsiębiorcom, którzy ich wspierają.

Sam osobiście 10 kwietnia 2010 roku otarłem się o taką sytuację i wiem co to dla Was znaczy - podkreślił prezydent zwracając się do zgromadzonych w Pałacu Prezydenckim dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników, którzy polegli podczas służby. - Chcemy spełnić pragnienie waszych rodziców, którzy z pewnością chcieli, żebyście mogli się rozwijać tak, jakby oni wciąż tutaj z wami byli - mówił prezydent. - Działalność Fundacji ma ogromne znaczenie dla budowania naszej wspólnoty, zawiera niezwykle ważny element propaństwowy - podkreślił.


Uroczyste wręczenie stypendiów zainaugurowało najnowszy program Fundacji „Dorastaj z Nami” w ramach koalicji pomocowej „Razem dla Bohaterów” w którą aktywnie włączyły się środowiska biznesowe.

Do tej pory fundacja pomogła 200 dzieciom z całej Polski, przeznaczając na ten cel 2,5 mln złotych. Dzięki inicjatywie dzieci te otrzymują regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną oraz wsparcie finansowe.


Zachęcamy różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem, pokazując, że jesteśmy wdzięczni za bohaterstwo i ofiarę życia lub zdrowia tych, którzy służą nam na co dzień. Niech to będzie nasze wspólne „dziękuje” nie tylko poszkodowanym lub poległym bohaterom, ale również ich rodzinom, a przede wszystkim, dzieciom

- apelowała Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts