Nikt tak jak Nowoczesna nie potrafi rozbawić. Prym wiedzie w tej konkurencji lider tej partii – Ryszard Petru, choć czasami jego partyjne koleżanki dają też o sobie znać. Dziś szef .N stwierdził, że jego partia działa w sejmie jak komandosi z jednostki GROM. Co ciekawe nie chodzi wcale o ilość zgłaszanych wniosków o przerwy.

Od początku swojego funkcjonowania w sejmie, Nowoczesna dawała z siebie wszystko. Projektów ustaw – 0, wniosków o przerwę 120. Tak „ciężko” pracuje w Sejmie Nowoczesna – pisaliśmy w grudniu 2015 roku. 

I tak posłowie Nowoczesnej zdążyli nas już przyzwyczaić, że jedną z najczęściej podejmowanych przez nich aktywności sejmowych są... wnioski o przerwę. W lutym tego roku politycy z partii Ryszarda Petru przeszli samych siebie. Wniosek o przerwę Joanna Scheuring-Wielgus złożyła zaledwie 6 minut po rozpoczęciu obrad.

Dziś Ryszard Petru stwierdził, że są jak komandosi z jednostki GROM.

Zgłosiliśmy 38 ustaw, 13 zostało odrzuconych przez PiS. To nie jest teatr polityczny, gdy zgłaszamy ustawy dobre dla gospodarki, dobre dla przedsiębiorców. To są konkretne działania. Mamy 31 posłów. Jesteśmy jak jednostka GROM. Jesteśmy skuteczni w tym co robimy. Mamy 5 tys. w całej Polsce. Wybory samorządowe będą testem oddziaływania dla partii. Nasz głos w Sejmie jest słyszalny. Nie jest pomysłem bycie totalną opozycję dla PiS [...] Nowoczesna jako jedyna ma całościowy program

– mówił Petru.
 
Został wyśmiany przez internautów: