Tusk spotka się z polskimi władzami?

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreślił, że Kancelaria Prezydenta liczy na to, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wyrazi wolę spotkania w Polsce z polskimi władzami.

flickr.com
Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreślił, że Kancelaria Prezydenta liczy na to, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wyrazi wolę spotkania w Polsce z polskimi władzami. Pytany o spotkanie Donalda Tuska z prezydentem Andrzejem Dudą, Krzysztof Szczerski zwrócił uwagę, że prezydent w trakcie poprzedniej kadencji Tuska był z wizytą w Brukseli.

Pytany o to, kto powinien wyjść z inicjatywą takiego spotkania, Krzysztof Szczerski nie ma wątpliwości, że inicjatywa takiego spotkania powinna wyjść od Donalda Tuska.

- Dzisiaj liczymy na to, że pan przewodniczący Tusk wyrazi wolę spotkania w Polsce z polskimi władzami, bo tego bardzo brakowało w czasie całego tego okresu odkąd zaczął przygotować się do kandydowania na szefa rady na kolejną kadencję. […] Jeśli Donald Tusk ogłosił na poważnie wczoraj w Parlamencie Europejskim, a wcześniej po wyborach, że chce budować jedność i jeśli zna wynik przebiegu Rady Europejskiej, to rozumie, że pierwszym krokiem, który powinien wykonać, jeśli chce budować tę jedność, to jest przyjazd do Polski i spokojna rozmowa z polskimi władzami – tłumaczył prezydencki minister.

Wczoraj Donald Tusk złożył w europarlamencie w Strasburgu sprawozdanie ze szczytu UE z ubiegłego czwartku oraz z piątkowego spotkania przywódców 27 państw unijnych, bez Brytyjczyków, na temat przyszłości UE i deklaracji, która zostanie przyjęta na jubileuszowym szczycie w Rzymie 25 marca.

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

#Donald Tusk #Unia Europejska #Andrzej Duda #Krzysztof Szczerski #UE #Rada Europejska

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo