Petru poczuł w sobie moc i odkrył... komandosa. On tak na poważnie: Mamy 31 posłów. Jesteśmy jak jednostka GROM

Lider Nowoczesnej najwyraźniej nabrał wiatru w żagle. W mediach rozważa już nawet kwestię swojej kandydatury w wyborach prezydenckich i przekonuje, że jego partia w Sejmie działa niczym...

Maciej Luczniewski/Gazeta Polska
Lider Nowoczesnej najwyraźniej nabrał wiatru w żagle. W mediach rozważa już nawet kwestię swojej kandydatury w wyborach prezydenckich i przekonuje, że jego partia w Sejmie działa niczym... komandosi z jednostki GROM. To nie żart. Ryszard Petru naprawdę tak właśnie sądzi.

Pytany o polityczne plany Nowoczesnej, Ryszard Petru na antenie Radia ZET przyznaje, że jego partia wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Czy będzie nim sam Petru – to jest jeszcze kwestia dyskusyjna.

- Wystawimy kandydata zarówno ogólnokrajowo, jak i najważniejszych miastach. Na dziś nie ma co liczyć, trzeba wystawiać. Na dziś wystawiamy. To jest pochodna tego, co wydarzy się w wyborach parlamentarnych. Nie ma powodu, bym startował i tu, i tu. Musimy na pewno wystawić. UW nie wystawiła i wtedy zaczął się ten zjazd – tłumaczył na antenie Radia ZET Ryszard Petru.

Dalej było jeszcze lepiej. Petru przekonywał na przykład, że wicepremier Morawiecki „nie zna się na temacie”. Chodziło o kwestie dotyczące wejścia do strefy euro. Lider Nowoczesnej twierdzi, że powinniśmy do niej wejść najszybciej, jak to tylko możliwe. Ryszard Petru mówił też o kulisach listu, skierowanego do unijnych przywódców.

- Morawiecki może sobie wchodzić do strefy euro 20-30 lat, ja chcę wcześniej. Uważam, że Morawiecki nie zna się na tym temacie. Ja się zajmowałem kryzysami w strefie euro. To co wygaduje PiS, że problemy Grecji są wywołane euro, to bzdury […] Ten list jest po to, by pokazać że Polska jest krajem pro-europejskim. Polski rząd – tego nie napisałem wprost w liście – tak naprawdę nie reprezentuje Polaków. W tym liście napisałem, że chcemy wejść do strefy euro, oczekuję dla tego projektu poparcia dla całej opozycji – mówił lider Nowoczesnej.

Wcześniejsze wypowiedzi Ryszarda Petru schodzą jednak na dalszy plan po tym, jak lider Nowoczesnej... odkrył w sobie komandosa i zaczął przechwalać się skutecznością swoich polityków.

- Zgłosiliśmy 38 ustaw, 13 zostało odrzuconych przez PiS. To nie jest teatr polityczny, gdy zgłaszamy ustawy dobre dla gospodarki, dobre dla przedsiębiorców. To są konkretne działania. Mamy 31 posłów. Jesteśmy jak jednostka GROM. Jesteśmy skuteczni w tym co robimy. Mamy 5 tys. w całej Polsce. Wybory samorządowe będą testem oddziaływania dla partii. Nasz głos w Sejmie jest słyszalny. Nie jest pomysłem bycie totalną opozycję dla PiS [...] Nowoczesna jako jedyna ma całościowy program – mówił Petru.

 

Źródło: niezaleznapl,Radio Zet,300polityka.pl

#Ryszard Petru #Nowoczesna #polityka #GROM #Sejm #Unia Europejska

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo