Ukraina wstrzymała przepływ towarów na tereny okupowane

  

Ukraina wstrzymała ruch wszystkich towarów do obszarów zajętych przez prorosyjskich separatystów we wschodniej części kraju. Decyzja została podjęta na pilnym spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy w Kijowie – podaje BBC.

Akcja została podjęta po tygodniach nieoficjalnych działań wojennych, podczas których separatyści zablokowali drogi i linie kolejowe. Decyzja pozostanie w mocy, dopóki separatyści nie oddadzą kontroli nad przedsiębiorstwami, a także wypełnią porozumień pokojowych podpisanych w Mińsku w 2015 r.

Stwierdzając ostrą eskalację agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie, bezprawne przejęcie ukraińskich przedsiębiorstw, znajdujących się na terytoriach okupowanych obwodów donieckiego i ługańskiego, uwzględniając zagrożenie dla gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy, spowodowane świadomymi działaniami terrorystów, i biorąc pod uwagę to, że Rosja zaczęła na poziomie państwowym akceptować «dokumenty» samozwańczych republik, w celu ochrony praw i wolności obywateli Ukrainy i zapewnienia bezpieczeństwa narodowego Ukrainy Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony postanowiła: tymczasowo – do realizacji punktów 1-2 kompleks działań na rzecz realizacji mińskich porozumień z dnia 2 lutego 2015 roku, a także do powrotu pod ukraińską jurysdykcję przejętych przedsiębiorstw – wstrzymać wszelki przepływ towarów przez linię rozgraniczającą na wschodzie Ukrainy

– poinformował sekretarz RBNiO Ołeksandr Turczynow.

Prezydent Ukrainy oświadczył, że wyjątkiem będą transporty humanitarne, które nadal będą mogły poruszać się między terenami kontrolowanymi przez władze w Kijowie a częściami obwodu donieckiego i ługańskiego, zajętymi przez wspieranych przez Kreml rebeliantów.

Poroszenko wyjaśnił, że decyzja o wstrzymaniu ruchu towarowego jest wynikiem zaostrzenia sytuacji w Donbasie oraz następstwem uznania przez Rosję dokumentów, wydawanych przez władze donieckiej i ługańskiej republik ludowych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: zik.ua,bbc.co.uk
Tagi

Wczytuję komentarze...

Schwytani na gorącym uczynku. Bandyci z łomem i nożem wtargnęli do mieszkania na Woli

/ policja.waw.pl

  

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem noża. Jeden z nich uderzał pokrzywdzonego metalowym prętem, w tym czasie drugi wyrzucał przez okno należące do ofiary rzeczy - powiedziała w czwartek rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. "Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie o tym, że ktoś wyrzuca przez okno ciężkie przedmioty, m.in. telewizor" - poinformowała komisarz Sulowska.

Policjantka wskazała, że funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie przed budynkiem zauważyli porozrzucane rzeczy.

W pewnej chwili usłyszeli hałas dobiegający z mieszkania. Zastali tam pobitego mężczyznę oraz przy nim dwóch innych mężczyzn, którzy od razu tłumaczyli funkcjonariuszom, że nie mają z tym nic wspólnego.

Okazało się, że sprawcy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego z łomem w ręku. Od razu po wejściu szarpali pokrzywdzonego, jeden z nich zadawał mu ciosy łomem w ramię i uderzał innym przedmiotem w głowę, po chwili zadał cios nożem w udo. Drugi w tym czasie wyrzucał jego rzeczy przez okno. Po chwili zabrali pokrzywdzonemu laptopa oraz pieniądze

- dodała policjantka.

Obaj mężczyźni w wieku 20 i 29 zostali zatrzymani, a pokrzywdzony z obrażeniami głowy i uda został zabrany do szpitala.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Decyzją sądu 29-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, natomiast drugi z nich został objęty dozorem policyjny.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts