Radna PiS pozywa poseł Pomaskę

  

Radna PiS z Gdańska Anna Kołakowska domaga się od poseł PO Agnieszki Pomaski przeprosin za jej zachowanie w Sejmie podczas którego na oczach pozostałych parlamentarzystów i w świetle kamer podarła kartkę z tekstem uchwały ws. obrony suwerenności Polski. W kontrpozwie twierdzi, że Pomaska naruszyła jej uczucia patriotyczne i domaga się przeprosin - podaje "Dziennik Bałtycki".

Przypomnijmy sprawa zaczęła się od bulwersującego zachowania poseł z Platformy Obywatelskiej w Sejmie. Zachowanie Pomaski wywołało oburzenie wśród posłów i internautów. Wśród wielu negatywnych reakcji na zachowanie posłanki PO znalazł się wpis na profilu społecznościowym Anny Kołakowskiej -"Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso" z dołączonym zdjęciem posłanki PO.

W gdańskim sądzie okręgowym trwa już proces cywilny, jaki wytoczyła Agnieszka Pomaska radnej PiS, w którym domaga się od Anny Kołakowskiej przeprosin za ten wpis oraz przekazania 10 tys. złotych na rzecz Fundacji Projekt: Hejt Stop. Pomaska złożyła też zażalenie na postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Poseł Pomaska chciała wezwać policję, a sędzia krótko "niech nie przesadza"

Uważamy, że to, co jako pierwsza zrobiła pani poseł, czyli podarcie uchwały o suwerenności, naruszyło prawo do tożsamości narodowej oraz prawo do uczuć narodowych i patriotycznych pani Anny Kołakowskiej. Uzasadniamy to różnymi aspektami, między innymi takimi faktami jak to, kim od najmłodszych lat jest pani Kołakowska, która jako jedna z najmłodszych więźniów politycznych w PRL odsiadywała wyrok, skazana za działalność antykomunistyczną

– powiedziała “Dziennikowi Bałtyckiemu” adwokat radnej PiS, Monika Brzozowska-Pasieka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co dokładnie podarła Pomaska? Te słowa o suwerenności musiały ją mocno oburzyć

Działania pani poseł dogłębnie skrzywdziły panią radną. Jednak nie chodzi wyłącznie o jej uczucia, bo podobnie te działania zostały odebrane szerzej, przez opinię publiczną, jako policzek dla ludzi, którzy o suwerenność państwa polskiego walczyli i de facto ją wywalczyli

– dodała.

Teraz sąd, będzie łącznie rozpatrywał oba przeciwstawne pozwy. Nie został jeszcze wyznaczony termin rozprawy.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Dziennik Bałtycki

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kwarantanna dla węgierskiej wycieczki po Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / RGY23 CC0

  

Grupa jedenaściorga węgierskich uczniów szkoły średniej, a także osób towarzyszących i dwóch kierowców autobusu zostanie poddanych kwarantannie po powrocie z północnych Włoch – poinformowało dziś Narodowe Centrum Zdrowia Publicznego (NNK).

Jak podkreślono, uczniowie przez kilka tygodni dużo podróżowali transportem publicznym w północno-wschodniej części prowincji Mediolan w regionie Lombardii. Tymczasem właśnie w Lombardii w krótkim czasie bardzo wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem.

Wspomniane osoby będą odbywać dwutygodniową kwarantannę w szpitalu św. Władysława w Budapeszcie.

Wcześniej w niedzielę węgierskie MSZ zaleciło obywatelom kraju, by z powodu epidemii koronawirusa decydowali się na podróż do północnych Włoch tylko po jej „gruntownym rozważeniu”.

Dotychczasowy bilans zachorowań we Włoszech to 152 zarażonych i trzy ofiary śmiertelne, przy czym najwięcej przypadków zachorowań, ponad 100, zanotowano w Lombardii. W Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemoncie i Emilia-Romanii, gdzie szerzy się koronawirus, lokalne władze zdecydowały o zamknięciu szkół i uniwersytetów. W Lombardii odwołano wszystkie msze i nabożeństwa oraz wszystkie imprezy kulturalne, a dyrekcja mediolańskiego teatru La Scala anulowała wszystkie najbliższe spektakle. W Wenecji postanowiono, że karnawał zakończy się w niedzielę o północy, a więc o dwa dni wcześniej.

Na Węgrzech nie było dotąd żadnego przypadku zachorowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts