Budowa i pokonywanie zapór inżynieryjnych oraz prace minerskie w środowisku wodnym: to tylko kilka z tematów, realizowanych przez pododdziały inżynieryjne 6. Brygady Powietrznodesantowej (6. bpd) na poligonie w Orzyszu.

Jak informuje oficjalny portal brygady, saperzy 6. Brygady Powietrznodesantowej rozpoczęli trzytygodniowe szkolenie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Ponad 170 spadochroniarzy doskonali swoje umiejętności w różnych warunkach terenowych (wodnych i lądowych) oraz pogodowych.

Szkolenie obejmuje przede wszystkim wykonywanie prac minerskich przy wykorzystaniu materiałów wybuchowych, budowę zapór inżynieryjnych przy wykorzystaniu bojowych min przeciwpancernych, rozbudowę fortyfikacyjną terenu oraz rozpoznanie inżynieryjne terenu i obiektów drogowych –  czytamy na portalu. 

Ponadto w pierwszym tygodniu zgrupowania, wraz z saperami, szkolili się przedstawiciele "Zespołu Interwencji Specjalnych" Grupy Bezpieczeństwa Lotów Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach. Celem wspólnego szkolenia było rozpoznanie i neutralizacja przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych – informuje 6. Brygada Powietrznodesantowa.