Policja zatrzymała mężczyzn, którzy pomagali sprawcom zabójstwa byłego boksera w ukrywaniu się oraz przechowywali przedmioty, które posłużyły do tej zbrodni. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, amunicję, pałkę teleskopową i maczetę. Mężczyźni usłyszeli zarzuty utrudniania postępowania karnego i nielegalnego posiadania broni.

Przypomnijmy, że do zabójstwa byłego boksera doszło w szczecińskiej dzielnicy Dąbie. Do zbrodni doszło na tle porachunków między członkami grup przestępczych. Ofiara zmarła w wyniku obrażeń powstałych po użyciu maczety. Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że w zdarzeniu brały udział bezpośrednio cztery osoby. Jedna z nich została zatrzymana kilka godzin po zbrodni, drugi mężczyzna został zatrzymany w Norwegii.

Teraz policja dotarła do osób, które pomagały bezpośrednim sprawcom. W Szczecinie, Wolinie i Kołobrzegu funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn, którzy utrudniali prowadzenia postępowania. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli nielegalną broń palną i amunicję, maczetę, a także ponad 3 tys. euro. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania broni, jak też utrudniania postępowania.

Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany  na  2 miesiące.