Uniwersytet blokuje spotkanie z działaczką pro-life. A co na to „Wyborcza”?

  

Do Polski przyjechała Rebecca Kiessling - prawniczka, amerykańska działaczka pro-life. W najbliższych dniach na uczelniach  w całym kraju mają się odbyć z nią spotkania. Niestety Uniwersytet Wrocławski odmówił wynajęcia sali w tym celu. Sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”, nazywając sprzeciw wobec zabijania dzieci... „antyaborcyjną propagandą”.
 
Mecenas Rebecca Kiessling jest szanowanym na całym świecie adwokatem. Kobieta jest prezesem organizacji „Save the 1”, która walczy o pełen zakaz aborcji – bez żadnych wyjątków. Kiessling została poczęta w wyniku gwałtu. Dowiedziała się o tym fakcie już jako osoba pełnoletnia i od tego czasu zaczęła walkę o wykreślenie przepisu o dopuszczalności usuwania ciąż w takim przypadku.
 
W poniedziałek odbyło się jej spotkanie z parlamentarzystami. Po południu działaczka pro-life miała wziąć udział w wykładzie na UW. Jednak organizatorzy w dniu wydarzenia otrzymali finalne potwierdzenie od władz uniwersytetu, że wykład nie może się odbyć się. Odmowę tłumaczono tym, że „wydarzenie miałoby formę promowania określonego stanowiska światopoglądowego, a nie dyskusji akademickiej”. Tymczasem problemów z podobnym zezwoleniem w poprzednich latach nie mieli m.in. organizatorzy konferencji o… pornografii, transseksualizmie, a nawet o azjatyckich perwersjach seksualnych.
 
W najbliższych dniach spotkania z mecenas mają się odbyć na uniwersytetach w Lublinie, Krakowie, Toruniu oraz w placówce kulturalnej w Łomiankach. Organizatorzy nadal mają nadzieję na to, że uda się w innym terminie zorganizować spotkanie z Rebeccą Kiessling na UW.
 
Takie spotkanie miało się również odbyć na Uniwersytecie Wrocławskim. Władze uczelni podały, że spotkanie nie dojdzie do skutku. Rzecznik uniwersytetu w rozmowie z „Wyborczą” stwierdził, że placówka nie wiedziała o przygotowaniach do takiej imprezy.
 
Spotkanie z Rebeccą Kiessling - zaplanowane w budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii - rzekomo organizowano potajemnie. Jak podaje autor tekstu, który zabijanie dzieci nazywa „antyaborcyjną propagandą” – o udostępnienie sali miało wystąpić do rektora Studenckie Koło Naukowe „Prawo, Społeczeństwo, Kultura”.

Gdy władze dowiedziały się, że w murach uczelni ma gościć działaczka pro-life – odmówiono udostępnienia sali. Rzecznik UWr podaje, że gdyby oficjalnie poproszono „o udostępnienie sali wykładowej w celu zorganizowania wykładu Rebecci Kiessling”, to analizowano by wydarzenie „pod kątem misji Uniwersytetu i ewentualnych działań o charakterze naukowo-dydaktycznym”
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wyborcza.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukraina szykuje się na zmasowany atak! Eksperci biją na alarm„Rosja wykorzysta cały arsenał”

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Niepokojące doniesienia docierają do nas z Kijowa. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow ujawnił, że odnotowano groźną mobilizację po stronie rosyjskiej. Jego zdaniem Kreml chce rzucić wszelkie możliwe siły i wykorzystać cały posiadany arsenał w celu przeprowadzenia zmasowanej serii cyberataków w związku ze zbliżającymi się na Ukrainie wyborami prezydenckimi.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy ostrzegł, że Ukraina już mobilizuje własne siły w celu odparcia ataków cybernetycznych Rosji.

Nasze informacje świadczą o zamiarach wykorzystania przez Federację Rosyjską całego posiadanego przez nią arsenału, łącznie ze środkami cybernetycznymi, które zamierza wykorzystać dla wpływu na demokratyczną wolę narodu ukraińskiego.

- ujawnił Turczynow.

Ołeksandr Turczynow, który przewodniczył posiedzeniu Narodowego Centrum Koordynacyjnego Bezpieczeństwa Cybernetycznego, zapowiedział, że niebawem odbędą się ćwiczenia międzyresortowe, na których opracowywane będą różne warianty reagowania na zagrożenia informatyczne. W komunikacie, który wydano po posiedzeniu, wskazano, że przedsięwzięcie jest wspierane przez Unię Europejską.

Ukraina szykuje się do odparcia ataków cybernetycznych Rosji w związku z wyborami prezydenckimi w końcu marca. Rosja przygotowała na nie cały arsenał działań

- mówił Turczynow

Wybory prezydenta Ukrainy odbędą się 31 marca. Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała 44 kandydatów. Najwyżej notowani w ostatnich sondażach są: komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski (27 proc.), urzędujący prezydent Petro Poroszenko (17,7 proc.) oraz była premier Julia Tymoszenko (15,8 proc.). Dane te dotyczą 60,8 proc. Ukraińców, którzy zdecydowali już, że pójdą na wybory i wiedzą na kogo zagłosują.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl