​Żyła w czołówce Raw Air

Przed wtorkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich na Lysgardsbakken w norweskim Lillehammer Piotr Żyła znajduje się w czołówce cyklu Raw Air.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska. Czy Stoch wróci do formy?
Przed wtorkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich na Lysgardsbakken w norweskim Lillehammer Piotr Żyła znajduje się w czołówce cyklu Raw Air. Liderem tej klasyfikacji jest Austriak Stefan Kraft.

Raw Air to cykl zawodów w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata, który obowiązuje od obecnego sezonu. Dotyczy skoczni norweskich (Oslo, Lillehammer, Trondheim, Vikersund). Zwycięzcą Raw Air zostaje zawodnik, który uzyska największą liczbę punktów we wszystkich czterech konkursach indywidualnych oraz w kwalifikacjach i dwóch konkursach drużynowych. Do klasyfikacji Raw Air zaliczać się będzie łącznie 16 skoków. 

W tym momencie w Raw Air prowadzi Kraft, Piotr Żyła - najlepszy z Polaków - zajmuje czwarte miejsce, ale ma już 50 punktów straty do lidera. Przed Polakiem są jeszcze dwaj Niemcy - Andreas Wellinger i Marcus Eisenbichler. Kolejny z biało-czerwonych, Kamil Stoch, plasuje się na 15. pozycji.

Przed drugim konkursem indywidualnym norweskiego cyklu kibice ściskają kciuki za powrót do formy Kamila Stocha, który ostatni raz wygrał 12 lutego w Sapporo, a poniedziałkowe kwalifikacje zaliczy niestety do bardzo nieudanych - był dopiero 25. Żyła zajął 10. miejsce. Eliminacje wygrał Eisenbichler przed Richardem Freitagiem i Stefanem Kraftem.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kamil Stoch #skoki narciarskie #Raw Air #Piotr Żyła

mch
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo