Miła wiadomość dla kibiców Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec, których od lat łączy przyjaźń. W trakcie najbliższej przerwy na spotkania reprezentacji mistrzowie Polski przyjadą do Zagłębia Dąbrowskiego, by zagrać mecz towarzyski.

24 marca Zagłębie miało zmierzyć się w ramach rozgrywek I ligi z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zostało jednak przełożone, bo wielu zawodników drużyny z Sosnowca otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski - na zgrupowania wybierają się m.in. Sebastian Milewski (U-19), Konrad Michalak i Robert Bartczak (U-20). 

Zagłębie już od czterech lat współpracuje z Legią - w Sosnowcu ogrywają się rokujący piłkarze stołecznych, w bliskich relacjach są także akademie obu klubów. - Mamy własny skauting, ale korzystamy z pomocy Legii. Trafiają do nas młodzi piłkarze z całej Polski - tłumaczy prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski. Wojskowi nie są w stanie wyszkolić w Warszawie wszystkich utalentowanych młodzieżowców, a Zagłębie uważają za swój przyczółek na Polskę południową.

Współpraca między klubami podoba się kibicom Legii i Zagłębia, którzy od lat utrzymują przyjacielskie stosunki. Teraz będą mogli spotkać się przy okazji meczu swoich drużyn - odbędzie się on 25 marca o godzinie 11:00, a w pokryciu kosztów organizacji spotkania mają pomóc bilety w cenie 6 zł (trybuna kryta) i 4 zł (odkryta).