Czas na mecz przyjaźni

  

Miła wiadomość dla kibiców Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec, których od lat łączy przyjaźń. W trakcie najbliższej przerwy na spotkania reprezentacji mistrzowie Polski przyjadą do Zagłębia Dąbrowskiego, by zagrać mecz towarzyski.

24 marca Zagłębie miało zmierzyć się w ramach rozgrywek I ligi z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zostało jednak przełożone, bo wielu zawodników drużyny z Sosnowca otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski - na zgrupowania wybierają się m.in. Sebastian Milewski (U-19), Konrad Michalak i Robert Bartczak (U-20). 

Zagłębie już od czterech lat współpracuje z Legią - w Sosnowcu ogrywają się rokujący piłkarze stołecznych, w bliskich relacjach są także akademie obu klubów. - Mamy własny skauting, ale korzystamy z pomocy Legii. Trafiają do nas młodzi piłkarze z całej Polski - tłumaczy prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski. Wojskowi nie są w stanie wyszkolić w Warszawie wszystkich utalentowanych młodzieżowców, a Zagłębie uważają za swój przyczółek na Polskę południową.

Współpraca między klubami podoba się kibicom Legii i Zagłębia, którzy od lat utrzymują przyjacielskie stosunki. Teraz będą mogli spotkać się przy okazji meczu swoich drużyn - odbędzie się on 25 marca o godzinie 11:00, a w pokryciu kosztów organizacji spotkania mają pomóc bilety w cenie 6 zł (trybuna kryta) i 4 zł (odkryta).
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Byli opozycjoniści murem za Rachoniem! Napisali list w obronie wolności słowa

Michał Rachoń, / TVP Info/printscreen

  

Działacze opozycji antykomunistycznej wystosowali list otwarty do władz Telewizji Publicznej, w którym apelują o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela, którzy zostali zawieszeni po emisji w programie "Minęła 20" satyrycznych "plastusiów" Barbary Pieli. Pod listem podpisali się miedzy innymi Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Ryszard Majdzik, czy Krzysztof Wyszkowski.

Redaktorzy Michał Rachoń i Krystian Krawiel zostali odsunięci od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info po jednej z audycji „Minęła 20”, w której - zdaniem przełożonych - znalazła się wywołująca kontrowersje animacja.

Byli opozycjoniści zwracają się z apelem o przywrócenie red. Rachonia i red. Krawiela do pracy.

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi

- zaznaczają opozycjoniści w liście do władz TVP.

W takiej sytuacji czujemy się w obowiązku zabrać stanowczo głos - walczyliśmy o wolność słowa w czasach komunistycznych, niektórzy z nas za opór wobec władzy stosującej cenzurę zapłacili bardzo wysoką cenę. Nie możemy bierni przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawienie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczypospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu i manipulacji

- czytamy dalej w apelu.

Pod listem podpisali się: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Rozpłochowski, Ryszard Majdzik, Andrzej Kołodziej, Tomasz Moszczak, Adam Borowski, Stanisław Fudakowski, Stanisław Szukała, Alojzy Pietrzyk i Andrzej Szkaradek.

facebook.com/Ryszard Majdzik

[polecam:https://niezalezna.pl/254998-centrum-monitoringu-wolnosci-prasy-w-obronie-rachonia-apel-o-przywrocenie-do-pracy] Wcześniej apel o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela wystosowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl