Prokuratura informuje, że wezwanie do stawiennictwa dla Donalda Tuska w charakterze świadka zostało wysłane mu 1 marca 2017 r. Czynności z jego udziałem były więc zaplanowane z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Tym samym Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdza informacje portalu niezalezna.pl

W połowie grudnia "Gazeta Polska Codziennie", która dotarła do szczegółów śledztwa, informowała: "postawiono zarzuty gen. Januszowi Noskowi oraz jego następcy na stanowisku szefa SKW Piotrowi Pytlowi. Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie zarzuca im przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści".

Jak dziś poinformowała prokuratura:

Przedmiotem śledztwa, w toku którego pan Donald Tusk ma być przesłuchany w charakterze świadka, jest przekroczenie uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody Prezesa Rady Ministrów tj. przestępstwo z art. 231 § 1 kk. Zarzuty postawione podejrzanym w toku postępowania dotyczą zdarzeń z lat 2010 –2013.

W przypadku niestawiennictwa pana Donalda Tuska w powyższym terminie, z uwagi na konieczność przeprowadzenia dowodu z jego zeznań, wyznaczony zostanie kolejny termin przesłuchania.