Kreml wkrótce z myśliwcami piątej generacji

  

Komsomolskie Zjednoczenie Przemysłu Lotniczego imienia Jurija Gagarina leżące w Komsomolsku nad Amurem dostarczą Siłom Powietrznym Federacji Rosyjskiej trzy myśliwce wielozadaniowe piątej generacji T-50 (PAK FA) jeszcze w tym roku – informują rosyjskie media.

Trzy myśliwce, jakie otrzyma rosyjskie lotnictwo czekają jeszcze w tym roku testy, których pierwszy etap zakończyć się ma w 2018 r. – oświadczył wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej Jurij Borisov. Jeśli kolejne testy T-50 wypadną pomyślnie rozpocznie się ich seryjna produkcja. PAK FA jest myśliwcem 5 generacji, zbudowanym w technologii stealth, ma być odpowiedzią na amerykańskie myśliwce F-22 Raptor. Rosyjska maszyna osiąga prędkość maksymalną ponad 2 machów, jej zasięg wynosi do 5 500 km, a pułap wynosi 20 tysięcy metrów. Myśliwiec uzbrojony jest w działko pokładowe GSz-30-1, ma ponadto 16 węzłów uzbrojenia w tym dziesięć wewnętrznych, w których przenosić może pociski przeciw-okrętowe Zwiezda Ch-35 Uran, rakietowe pociski powietrze-ziemia Kh-38 czy też Raduga Ch-58. Na zewnętrznych węzłach może zabrać ze sobą lotnicze przeciw-radarowe pociski rakietowe Ch-31P, oraz pociski rakietowe powietrze-powietrze R-77 i R-73 do likwidowania latających obiektów, które również mogą zostać zamontowane na wewnętrznych węzłach. Do roku 2025 Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej mają otrzymać 55 sztuk PAK FA.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W warszawskim szpitalu zmarł mały Szymonek. Czy powtórzyła się historia Alfiego Evansa?

/ Fot./Facebook.com/Szymonkuwalcz. Oficjalna stona

  

W szpitalu przy ulicy Niekłańskiej zmarł siedmiomiesięczny chłopczyk. Według adwokata rodziców chłopca, szpital podjął decyzję o odłączeniu dziecka od aparatury podtrzymującej życie, bez ich zgody.

"Prosimy a wręcz błagamy Was o pomoc. Stan Szymonka pogorszył się, jego oczka są nieobecne - szkliste, jego skóra zmieniła kolor na blado-siny. Szymonek ma jeszcze szanse i według lekarzy z zagranicy oraz Polskich specjalistów, na dzień dzisiejszy jedyna szansa dla niego jest odbarczenie mózgu na co dyrekcja szpitala nie wyraża zgody. Zabieg musi odbyć się jak najszybciej!!!"

- alarmowali rodzice malucha na facebookowej stronie Szymonkuwalcz kilka dni temu.

"Szymon jest siedmiomiesięcznym chłopcem. Rozwijał się prawidłowo, dając szczęście swojej rodzinie każdego dnia. Poukładane życie rodziny zamieniło się w wielki koszmar w ciągu jednego dnia.Wieczorem 21.01.2019 około godz. 22.00 Szymonek dostał drgawek i sztywności. Znalazł się w szpitalu. Następnego dnia atak powtórzył się, więc zdecydowano się na wykonanie tomografii komputerowej głowy. Po badaniu zaczęto podejrzewać zapalenie mózgu."

- opisywali rodzice stan swego synka w mediach społecznościowych.

Jak informowała ciocia chłopczyka pani Alina - "lekarze odmówili leczenia dziecka twierdząc, że nastąpiła śmierć mózgu. Gdy zebrała się jednak komisja powołana z powodu protestów rodziców, stwierdzono, że dziecko żyje. Po niej jednak lekarze znowu odmówili leczenia dziecka."

O godzinie 11.10 ukazała się na profilu założonym przez rodziców Szymonka informacja o śmierci dziecka. -"SZYMON NIE ŻYJE.. [*] został odłączony od aparatury wbrew woli rodziców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Adwokat rodziców Arkadiusz Tetela na konferencji prasowej poinformował, że szpital podjął decyzję o odłączeniu dziecka od aparatury podtrzymującej życie, bez zgody rodziców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tysol.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl