Dokąd latają Polacy?

W lutym, oprócz Londynu, Rzymu, Mediolanu, popularnością cieszyły się także loty do Oslo, Paryż, Barcelona, Lizbona, Eindhoven, Dortmund oraz Warszawa - wynika z raportu Tanie-Loty.pl. Sp

Tanie-Loty.pl
W lutym, oprócz Londynu, Rzymu, Mediolanu, popularnością cieszyły się także loty do Oslo, Paryż, Barcelona, Lizbona, Eindhoven, Dortmund oraz Warszawa - wynika z raportu Tanie-Loty.pl. Sprzedaż biletów do Londynu spadła jednak o 16 proc. w porównaniu do stycznia 2017 roku - wynika z raportu.

Z danych Tanie-Loty.pl wynika, że w lutym 71 proc. podróżnych rozpoczęło swój lot na jednym z polskich lotnisk. Wśród nich najpopularniejsze jest warszawskie Lotnisko Chopina (wybrało je 34 proc. podróżujących z Polski). Na drugim miejscu jest Modlin (19 proc.) - spadek o 2 punkty procentowe, a na kolejnych pozycjach uplasowały się: gdańskie lotnisko (12 proc.), krakowskie (11 proc.) i wrocławskie (9,6 proc.).

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce zajmuje irlandzki Ryanair – ponad 45 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało ofertę irlandzkich linii. Z kolei o 6 punktów procentowych spadło zainteresowanie biletami węgierskiego Wizz Air. Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT – 8,5 proc. podróżujących wybrało bilety polskiego przewoźnika.

Tanie-Loty.pl to serwis łączący oferty wszystkich linii lotniczych oraz dostarczający informacji dot. branży turystycznej i taniego podróżowania.

 

 Źródło: PAP,radiozet.pl,niezalezna.pl

 

#podróże #Warszawa #lotnisko #loty

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo