Wyróżnienie dla polskiego generała

Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i Unii Europejskiej generał broni Andrzej Fałkowski został odznaczony pamiątkowym krzyżem Szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych

http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_881.html
Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i Unii Europejskiej generał broni Andrzej Fałkowski został odznaczony pamiątkowym krzyżem Szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Republiki Słowackiej II stopnia.

Nie jest przypadkiem, że generał Fałkowski, jako przedstawiciel Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego do Komitetu Wojskowego NATO i Unii Europejskiej wyróżniany jest przez kolejny kraj z Grupy Wyszehradzkiej – stwierdził słowacki przedstawiciel wojskowy generał dywizji Miroslav Kocian, uzasadniając wręczenie odznaczenia polskiemu generałowi. 

Osobiste wysiłki gen. broni Andrzeja Fałkowskiego na rzecz rozwoju i zacieśniania dwustronnej współpracy, współpracy regionalnej w ramach Grupy Wyszehradzkiej, jak i zaangażowanie w budowaniu przyjaznych relacji między naszymi siłami zbrojnymi pozostają nie do przecenienia – dodał słowacki generał, cytowany przez oficjalny portal Sztabu Generalnego WP. 

 

 Źródło: SG WP

 

#NATO #Polska #Słowacja #generał #wyróżnienie

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo