Porażka frekwencyjna na wiecu poparcia dla Tuska. W jego rodzinnym mieście

Dziś przed Dworem Artusa w Gdańsku zgromadzili się nieliczni popierający Donalda Tuska wybranego ponownie na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

twitter.com/printscreen
Dziś przed Dworem Artusa w Gdańsku zgromadzili się nieliczni popierający Donalda Tuska wybranego ponownie na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Informacje co do frekwencji manifestujących są dość rozbieżne. Prezydent miasta, który był organizatorem wiecu mógł przemówić zaledwie do około 500 osób.

W czwartek Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. Choć obecna kadencja Tuska jako szefa Rady Europejskiej wygasa dopiero z końcem maja br., już teraz przywódcy państw UE zdecydowali, że pozostanie on na tym stanowisku przez kolejne 2,5 roku. Wybór wprawił ugrupowania tzw. totalnej opozycji w prawdziwy amok. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemiecki kandydat został ponownie przewodniczącym Rady Europejskiej

Z tej okazji prezydent Gdańska Paweł Adamowicz postanowił zorganizować wiec jedności z Europą i poparcia dla przewodniczącego Rady Europejskiej. Podczas demonstracji przed Dworem Artusa odczytał list z podziękowaniami od Donalda Tuska. Niewiele osób jednak go wysłuchało. Gdyby jednak nie kodziarze oraz działacze lokalnej PO i .Nowoczesnej, to miejsce wiecu świeciłoby pustkami.

Około 500-set osób zgromadziło się przed Dworem Artusa w Gdańsku, by wziąć udział w wiecu jedności Gdańska i Pomorza z Europą

- czytamy na radiogdansk.pl.

To radosny dzień, choć nie ukrywam, że tych ludzi tutaj powinno być znacznie więcej

- powiedział jeden z uczestników wiecu cytowany przez radiogdansk.pl.

Wśród demonstrantów znaleźli się m.in. posłanki PO Henryka Krzywonos i Agnieszka Pomaska, poseł .Nowoczesnej Grzegorz Furgo, pomorski lider KOD Radomir Szumełda, literat prof. Stefan Chwin, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz muzyk Krzysztof Skiba - czyli ludzie znani z czynnego poparcia dla tzw. totalnej opozycji. 

Wiec rozpoczęło odśpiewanie hymnu Polski, po którym carillon (instrument złożony z kilkudziesięciu dzwonów) zainstalowany na wieży Ratusza Głównego Miasta odegrał „Odę do radości”. Uczestnicy wiecu odśpiewali też „Sto lat” dedykowane Donaldowi Tuskowi, wielokrotnie tłum skandował też pod jego adresem słowo „Dziękujemy”.

 

Źródło: PAP,trojmiasto.pl,radiogdansk.pl,niezalezna.pl

#wiec #Gdańsk #Unia Europejska #Donald Tusk

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo