Gdy wydaje się, że Petru niczym już nie zaskoczy on... mówi coś takiego

Dziś Nowoczesna miała swoją pierwszą w tym roku Radę Krajową. Ryszard Petru przygotował nawet specjalną przemowę. To co mogliśmy usłyszeć przerosło jednak najśmielsze oczekiwania.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Dziś Nowoczesna miała swoją pierwszą w tym roku Radę Krajową. Ryszard Petru przygotował nawet specjalną przemowę. To co mogliśmy usłyszeć przerosło jednak najśmielsze oczekiwania. Lider Nowoczesnej nawoływał do jak najszybszego wejścia do strefy euro i zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu... sojusz z Władimirem Putinem. To nie żart. Petru naprawdę to powiedział.

Ryszard Petru oznajmił zgromadzonym na Radzie Krajowej Nowoczesnej, że znalazł rozwiązanie, pozwalające zapobiec marginalizacji Polski w Europie. Jego zdaniem jedyny ratunek w... euro. To właśnie strefa euro zdaniem Petru będzie jądrem Europy.

- Polacy nie chcą wychodzić z Europy, Polacy chcą być liderem Europy. Możemy zapobiec marginalizacji Polski w Europie powinniśmy wstąpić do strefy euro. Strefa euro to będzie jądro Europy, to będzie jądro decyzyjne. Środki dla Polski będą w budżecie strefy euro. PiS od zawsze był wrogiem strefy euro- mówił Ryszard Petru.

W dalszej części swojego wystąpienia lider Nowoczesnej zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że jest największym sojusznikiem Putina... tylko o tym nie wie.

- PiS przypomniał o liberum veto. Polska od 26 lat nie była tak osamotniona jak w ostatnim tygodniu. To był tydzień kompromitacji i poniżenia. Polska się jeszcze nigdy tak nie skompromitowała od 26 lat. Polityka PiS wstawania z kolan skończyła się nokautem na deskach. Głównym beneficjantem tego co się działo, jest Putin. Kaczyński jest jego największym sojusznikiem, tylko o tym nie wie – mówił Petru.

 

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

#polityka #Ryszard Petru #Jarosław Kaczyński #PO #PiS #Nowoczesna #euro #Unia Europejska #strefa euro

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo