Skandaliczne sceny przez Pałacem. Tak „Obywatele RP” bronią demokracji i wolności słowa. Reporterkę z kamerą opluli

  

„Obywatele RP”, działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji usiłowali przeszkodzić w kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej i zakłócić jej przebieg. To, jak wygląda broniona przez nich demokracja i szeroko pojęta wolność słowa pokazuje nagranie reporterki VOD Gazeta Polska. Została opluta, szarpana. Próbowano jej nawet wytrącać kamerę.

10 marca – jak każdego dziesiątego dnia miesiąca – w Warszawie obchodzono miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy marszu z katedry św. Jana Chrzciciela udali się pod Pałac Prezydencki. Tam już czekali „Obywatele RP”, działacze i sympatycy KOD-u. Krzyczeli „Będziesz siedział", "Wolna Polska bez Kaczora" i "Donald Tusk". Mieli ze sobą transparenty: "San Escobar też nie poparł Tuska", "PiS=wstyd", "Brońmy praw kobiet", trzymali też flagi biało-czerwone i unijne oraz odtwarzali "Odę do radości", hymn Unii Europejskiej usiłując zagłuszyć hymn państwowy i modlitwy.

Przychodzimy tutaj już prawie 7 lat i przez znaczną część tego czasu próbowano nam przeszkadzać - tak jak teraz. Jeśli jest w tym coś nowego, to tylko to, że grają "Odę do radości" po to, by uniemożliwić Polakom korzystanie z ich praw. To symboliczne, pokazuje niebywałe oszustwo, z jakim mamy do czynienia

– mówił wczoraj Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu.

To, w jaki sposób demonstrujący przeciwko uczestnikom miesięcznicy smoleńskiej bronią demokracji i wolności słowa, doskonale obrazuje nagranie reporterki VOD Gazeta Polska. Opluwano ją, próbowano wytrącić kamerę, a nawet, szturchano i popychano.
 
Zobacz nagranie:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmierć po obrazie Mahometa w sieci

zdjęcie ilustracyjne / Marco Verch Professional Photographer and Speacker CC BY 2.0

  

Co najmniej cztery osoby zginęły, a około 50 odniosło obrażenia dziś w starciach z policją, które wybuchły na południu Bangladeszu z powodu obraźliwego wpisu na Facebooku o proroku Mahomecie - poinformowała miejscowa policja.

Do starć doszło w dystrykcie Bhola, około 200 km od Dhaki, gdy kilkuset muzułmanów zebrało się, by żądać natychmiastowego postawienia przed sądem domniemanego autora wpisu, zatrzymanego już w piątek hindusa.

- Protestujących zapewniono, że oskarżony trafił do aresztu i wszczęto wobec niego działania prawne, ale oni nie słuchali i zaczęli obrzucać funkcjonariuszy kamieniami

- powiedział przedstawiciel lokalnej policji Salahuddin Miah.

Według jego relacji policjanci w samoobronie zaczęli strzelać ślepymi nabojami, ale „tłumu był nie do opanowania” i zmusił funkcjonariuszy do schronienia się w jednym z okolicznych budynków.

W 160-milionowym Bangladeszu, w którym ponad 90 proc. mieszkańców stanowią wyznawcy islamu, co pewien czas dochodzi do wybuchów przemocy na tle wyznaniowym.

W październiku 2016 roku w dystrykcie Brahmanbaria na wschodzie kraju wybuchły protesty wywołane publikacją w mediach społecznościowych fotomontażu, który przedstawiał hinduistycznego boga Śiwę w sanktuarium Al-Kaba w Mekce, zawierającym Czarny Kamień, który stanowi dla muzułmanów największą świętość.

Od publikacji zdjęcia w Bangladeszu zdewastowano około 200 świątyń, domów i firm należących do wyznawców hinduizmu, a policja aresztowało 78 muzułmanów podejrzanych o dopuszczenie się tych aktów wandalizmu oraz hindusa podejrzanego o opublikowanie kontrowersyjnego wizerunku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl