Wspólne szkolenie służb i wojska

  

 W tym tygodniu na obiektach szkoleniowych 2. Mazowieckiego Pułku Saperów odbyło się wspólne szkolenie żołnierzy, policjantów, strażaków i pograniczników. Celem szkolenia była wymiana doświadczeń między poszczególnymi rodzajami służb.

Jak informuje oficjalny portal 2. mpsap., na potrzeby szkolenia przyjęto, że w opuszczonym pojeździe zidentyfikowano elementy potencjalnego improwizowanego urządzenia wybuchowego. Saperzy i pirotechnicy Straży Granicznej mieli za zadanie zidentyfikować zagrożenie, przeprowadzić rozpoznanie oraz zneutralizować niebezpieczeństwo. Kolejny etapem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz przeprowadzenie śledztwa powybuchowego, będących domeną strażaków i policjantów.

W kolejnym etapie dowódca szkolenia zdecydował o użyciu robota saperskiego. W sposób bezpieczny dla żołnierzy i osób postronnych robot sterowany przez operatora zbliżył się do pojazdu oraz uzyskał dostęp do jego wnętrza poprzez zbicie szyby. Działanie robota wspierał dron, ukazujący aktualną sytuację z różnych perspektyw. Następnie robot saperski podłożył wybuchowy ładunek wodny. Pojemnik z wodą, wewnątrz którego znajduje się materiał wybuchowy, ma za zadanie zniszczyć elementy urządzenia wybuchowego nie powodując jego detonacji – czytamy na portalu. Zniszczenie elementów sterujących urządzeniem wybuchowym dało saperom możliwość neutralizacji samego materiału wybuchowego, który zlokalizowany był w bagażniku samochodu. 

Prowadzenie szkoleń, w których biorą udział żołnierze i funkcjonariusze różnych rodzajów służb daje możliwość doskonalenia osiągniętych zdolności w zakresie działań antyterrorystycznych oraz wymiany doświadczeń – informuje 2. Mazowiecki Pułk Saperów. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ,2 mpsap
Tagi

Wczytuję komentarze...


Tysiąc litrów płynów do dezynfekcji dla szpitala

/ Facebook/MPS International Koszalin - wiodący polski producent kosmetyków i opakowań

  

Szpital wojewódzki i hospicjum w Koszalinie otrzymały od spółki MPS International, producenta kosmetyków i opakowań, blisko 1000 litrów płynów do dezynfekcji, żeli i maseł do ciała. Zarząd firmy zadeklarował, że w razie potrzeby przekaże kolejną partię kosmetyków.

O przekazaniu przez MPS International Szpitalowi Wojewódzkiemu w Koszalinie prawie 900 litrów płynów do dezynfekcji, żeli do mycia, m.in. rąk, i masła do ciała oraz 90 litrów tego typu kosmetyków Hospicjum im. św. M. Kolbego w Koszalinie poinformował szef promocji spółki Marcin Napierała.

W przesłanym komunikacie prezes MPS International Wanda Stypułkowska zaznaczyła, że taki miks przekazanych produktów ma pomóc personelowi medycznemu nie tylko w dezynfekcji, ale też w zabezpieczeniu dłoni przed nadmiernym przesuszeniem.

"Jako producent kosmetyków i opakowań, czujemy, że pracujemy w ważnej społecznie branży. (…) Chcemy jednak zrobić coś więcej (…). Pandemia dotyka nas wszystkich, każdy odczuwa na własnej skórze wprowadzone ograniczenia i restrykcje. Ale skuteczna walka z wirusem nie byłaby możliwa, gdyby nie pełna poświęcenia praca personelu medycznego"

– powiedziała cytowana w komunikacie Stypułkowska, tłumacząc wsparcie dla pracowników ochrony zdrowia.

Zaznaczyła przy tym, że zarząd firmy przekaże kolejną partię kosmetyków, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.

Transport palet z ponad czterema tysiącami sztuk opakowań kosmetyków nieodpłatnie zapewnił partner logistyczny MPS International firma Raben.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts