Rosyjskie lotnictwo z kolejnym Suchojami

  

Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej otrzymają w tym roku 17 wielozadaniowych myśliwców Su-30SM (na zdjęciu), dziesięć samolotów myśliwskich Su-35S oraz tyle samo szkolno-treningowych samolotów Jak-130 – informuje rosyjska agencja prasowa TASS.

O długoterminowym kontrakcie na nowe samoloty w czwartek zakomunikował wiceminister Jurij Borisow podczas wizytacji w lotniczych zakładach Irkuck. Jest to jedno z przedsiębiorstw lotniczych odpowiedzialnych za realizację wielomiliardowej umowy. Tego samego dnia podczas wizyty w Komsomolskim Zjednoczeniu Przemysłu Lotniczego imienia Jurija Gagarina mieszących się w Komsomolsku nad Amurem zastępca szefa resortu obrony zakomunikował o planach dostarczenia Siłom Powietrznym Federacji Rosyjskiej dziesięciu myśliwców Su-35 oraz czterech Su-27 zmodernizowanych do standardu Su-35 do końca roku. Wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej zaznaczył, iż - piloci uczestniczący w interwencji militarnej w Syrii korzystający z Su-35 zachwalają jego parametry techniczne umożliwiające w sposób bezproblemowy wykonywanie misji bojowych - . Zakłady z Komsomolska nad Amurem otrzymały kontrakt od Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej na łącznie 50 myśliwców Su-35S, które mają trafić na wyposażenie wojsk Kremla do roku 2020.
Suchoj-30SM jest najnowszą konfiguracją wielozadaniowego myśliwca Su-30, która to należy do samolotów myśliwskich 4+ generacji. Konstrukcja charakteryzuje się dużą manewrowością i uprawioną awioniką. Su-30 ma na wyposażeniu zmodernizowany radar Bras-R, usprawniony system komunikacji radiowej oraz system identyfikacji przyjaciel-wróg, a także nowocześniejszy kokpit z wyświetlaczem HUD. Myśliwiec ten posiada aż 12 węzłów uzbrojenia, pod które może podczepić bomby lotnicze KAB-500KR, pociski rakietowe powietrze-powietrze R-27 oraz pociski rakietowe powietrze-ziemia Ch-29. Myśliwiec osiąga prędkość maksymalną 2 Ma. Zasięg Su-30SM wynosi 3 tysiące km, a pułap 17 300 m
Su-35 jest myśliwcem wyposażonym w radar N035 Irbis-E który umożliwia śledzenie do 30 celów powietrznych oraz zwalczania do 8 celów jednocześnie na odległości do 400 km. Samolot jest w stanie operować na pułapie do 18 tysięcy metrów, osiąga prędkość 2 7800 km/h, dzięki dwóm dodatkowym zbiornikom paliwowym zasięg Su-35 wynosi aż 4 500 km. Uzbrojenie myśliwca stanowi zamontowane na stałe działko automatyczne Działko Gsz-30-1, ponadto posiada 14 węzłów uzbrojenia, pod które może podczepić szeroką gamę rakiet powietrze-powietrze, powietrze-ziemia oraz bomb samolotowych o wadzę do 8 ton.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Broniarz: zawieszamy strajk. Nauczyciele: to zdrada! I pytają o stracone pieniądze. WIDEO

/ PrtSc/ Twitter

  

Choć szef ZNP oświadczył dziś, że nauczyciele zawieszają swój protest, okazało się, że decyzja nie została przedyskutowana... z uczestnikami strajku. "Jestem zawiedziona, a jako grono pedagogiczne czujemy się zdradzeni do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud" - mówi zdesperowana nauczycielka.

Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania

- zwrócił się Broniarz do szefa rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/269067-bdquobroniarz-do-dymisjirdquo-nauczyciele-sie-wsciekli-nikt-nie-rozmawial-z-nimi-o-zawieszeniu-strajku]

Co ciekawe, okazuje się, że nauczyciele sami również dowiedzieli się o przerwaniu strajku z briefingu prasowego Broniarza. 

Jesteśmy w szoku, ale skoro strajkowaliśmy pod sztandarem ZNP, musimy dostosować się do decyzji władz związku

- powiedzieli poznańscy nauczyciele, zrzeszeni w Międzyszkolnym Komitecie Strajkowym. [polecam:https://niezalezna.pl/269065-to-o-broniarzu-malowal-na-twarzy-barwy-wojenne-po-czym-de-facto-podkulil-ogon]

A głosy niezadowolenia nie milkną. W sieci pojawił się film z konferencji prasowej, na której członek ZNP z Poznania, nauczycielka, deklaruje gotowość do... rzucenia legitymacją związku.

Jestem zawiedziona, czujemy się zdradzeni, do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód, i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud. Nie zgadzamy się, strajkujemy dalej!

- mówi.

Zobaczcie sami:

Prezydium Zarządu Krajowego Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata" podjęło w czwartek wieczorem decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli w sobotę 27 kwietnia.

Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata" jest organizacją członkowską Forum Związków Zawodowych. Prezydium zarządu związku podjęło taką decyzję podczas wieczornego posiedzenia w Bydgoszczy.

"Nie chcemy rozbijać jedności związków. Prowadzenie strajku ogólnopolskiego jako jeden jedyny związek - nie ma sensu. Trzeba przemyśleć strategię działania. Strajk nie jest zakończony, a zawieszony"

- powiedział przewodniczący WZZ Sławomir Wittkowicz.


Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. W środę przed posiedzeniem Rady Ministrów premier Morawiecki zapowiedział nowelizację ustawy Prawo oświatowe. Przewiduje ona, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach – organowi prowadzącemu, który wyznaczy nauczyciela do klasyfikacji uczniów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl