Rosyjskie lotnictwo z kolejnym Suchojami

  

Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej otrzymają w tym roku 17 wielozadaniowych myśliwców Su-30SM (na zdjęciu), dziesięć samolotów myśliwskich Su-35S oraz tyle samo szkolno-treningowych samolotów Jak-130 – informuje rosyjska agencja prasowa TASS.

O długoterminowym kontrakcie na nowe samoloty w czwartek zakomunikował wiceminister Jurij Borisow podczas wizytacji w lotniczych zakładach Irkuck. Jest to jedno z przedsiębiorstw lotniczych odpowiedzialnych za realizację wielomiliardowej umowy. Tego samego dnia podczas wizyty w Komsomolskim Zjednoczeniu Przemysłu Lotniczego imienia Jurija Gagarina mieszących się w Komsomolsku nad Amurem zastępca szefa resortu obrony zakomunikował o planach dostarczenia Siłom Powietrznym Federacji Rosyjskiej dziesięciu myśliwców Su-35 oraz czterech Su-27 zmodernizowanych do standardu Su-35 do końca roku. Wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej zaznaczył, iż - piloci uczestniczący w interwencji militarnej w Syrii korzystający z Su-35 zachwalają jego parametry techniczne umożliwiające w sposób bezproblemowy wykonywanie misji bojowych - . Zakłady z Komsomolska nad Amurem otrzymały kontrakt od Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej na łącznie 50 myśliwców Su-35S, które mają trafić na wyposażenie wojsk Kremla do roku 2020.
Suchoj-30SM jest najnowszą konfiguracją wielozadaniowego myśliwca Su-30, która to należy do samolotów myśliwskich 4+ generacji. Konstrukcja charakteryzuje się dużą manewrowością i uprawioną awioniką. Su-30 ma na wyposażeniu zmodernizowany radar Bras-R, usprawniony system komunikacji radiowej oraz system identyfikacji przyjaciel-wróg, a także nowocześniejszy kokpit z wyświetlaczem HUD. Myśliwiec ten posiada aż 12 węzłów uzbrojenia, pod które może podczepić bomby lotnicze KAB-500KR, pociski rakietowe powietrze-powietrze R-27 oraz pociski rakietowe powietrze-ziemia Ch-29. Myśliwiec osiąga prędkość maksymalną 2 Ma. Zasięg Su-30SM wynosi 3 tysiące km, a pułap 17 300 m
Su-35 jest myśliwcem wyposażonym w radar N035 Irbis-E który umożliwia śledzenie do 30 celów powietrznych oraz zwalczania do 8 celów jednocześnie na odległości do 400 km. Samolot jest w stanie operować na pułapie do 18 tysięcy metrów, osiąga prędkość 2 7800 km/h, dzięki dwóm dodatkowym zbiornikom paliwowym zasięg Su-35 wynosi aż 4 500 km. Uzbrojenie myśliwca stanowi zamontowane na stałe działko automatyczne Działko Gsz-30-1, ponadto posiada 14 węzłów uzbrojenia, pod które może podczepić szeroką gamę rakiet powietrze-powietrze, powietrze-ziemia oraz bomb samolotowych o wadzę do 8 ton.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lekarze walczą o pięcioraczki

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu (Śląskie) walczą o zdrowie pięcioraczków, urodzonych w tej placówce wczoraj nad ranem. Dzieci są skrajnymi wcześniakami. To czterej chłopcy i jedna dziewczynka.

"Stan dzieci z powodu skrajnego wcześniactwa jest ciężki. Ze względu na powagę sytuacji prosimy dziennikarzy, żeby w ciągu najbliższych trzech tygodni nas nie odwiedzać i nie monitować"

– powiedziała w dziś zastępczyni dyrektora ds. lecznictwa Krystyna Nickel-Łukomska.

Dzieci przyszły na świat na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży. W przypadku ciąż mnogich dodatkowym problemem jest z reguły niska waga urodzeniowa dzieci.

Rodzice pięcioraczków mieszkają w Zrębicach w gminie Olsztyn w woj. śląskim. Jeszcze we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa poinformowała o tych narodzinach na Twitterze, podając imiona dzieci: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.

[polecam:https://niezalezna.pl/281155-urodzily-sie-piecioraczki-gratulacje-zlozyla-minister-borys-szopa]

Inny przypadek mnogich narodzin miał miejsce niedawno w Krakowie. Pod koniec maja przyszły tam na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki (Zosia, Kaja, Malwina i Nela) oraz dwóch chłopców (Filip i Tymon).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl