Gazprom chce wypuścić euroobligacje pomimo sankcji

  

Rosyjski Gazprom zatrudnił banki, które mają umówić spotkania z inwestorami na temat możliwej emisji euroobligacji denominowanych w dolarach. Byłby to pierwszy raz od czasu wprowadzenia sankcji USA i Unii Europejskiej wobec Rosji.

Agencja Reuters przekonuje, że w przyszłym tygodniu Gazprom dokona objazdu po Los Angeles i Nowym Jorku w celu przygotowania się do emisji. Za organizację spotkań mają odpowiadać Gazprombank, JP Morgan, Mizuho i SMBC Nikko.

Tymczasem sankcje zachodnie obejmują m.in. rosyjski sektor bankowy i z nazwy Gazprombank. Zostały wprowadzone latem 2014 r. w odpowiedzi na nielegalną aneksję Krymu i agresję na wschodzie Ukrainy.

Ostatnia emisja euroobligacji Gazpromu odbyła się w 2013 r. Firma sprzedała dwie transze – pierwsza warta była 800 mln dol. i ważna do 2020 r., a druga – 900 mln dol. do 2028 r.

Gazprom zbiera środki na megaprojekty, wśród których sztandarowym jest gazociąg Nord Stream 2. Ma on podwoić dostawy gazu przez Niemcy do 110 mld m3 rocznie. Pozwoli to zmniejszyć zależność od szlaku ukraińskiego, ale także wzmocni pozycję firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i osłabi szansę konkurencji w postaci LNG czy dostaw Korytarzem Norweskim.

Z tego powodu projekt jest krytykowany przez Polskę i inne kraje regionu. Tymczasem Gazprom przygotowuje się do jego realizacji i szuka środków: wśród azjatyckich inwestorów, za pomocą emisji euroobligacji i poprzez nowe formy współpracy z europejskimi partnerami: spółkami BASF, E.on, Shell, OMV, Engie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,biznesalert.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zderzenie motorowerzysty z samochodem. Media informują: jednośladem kierował Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś w pobliżu stadniny w Żółwinie (powiat pruszkowski) na Mazowszu doszło do wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty. Ustaliliśmy, co wydarzyło się w tym miejscu, ale jeszcze bardziej ciekawe są doniesienia mediów odnośnie uczestników zdarzenia. Polsat News podaje, że motorowerem kierował 74-letni aktor Daniel Olbrychski.

Do zdarzenia doszło w pobliżu stadniny w Żółwinie. Portal Niezalezna.pl ustalił, że tego dnia było tylko jedno zdarzenie w tej okolicy.

- Zdarzenie miało miejsce około godziny 16.30. Kierujący motorowerem zderzył się z osobowym oplem. Obaj kierujący byli trzeźwi, kierowca motoroweru został zabrany do szpitala

- poinformowała nas podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

Polsat News donosi, że motorowerzystą, który brał udział w zdarzeniu mógł być Daniel Olbrychski.

- Po wypadku aktor był potłuczony i zakrwawiony. Pomocy udzielili mu ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego w Otrębusach. Aktor został przewieziony do szpitala

- napisano na polsatnews.pl.

Według informacji przekazanych na polsatnews.pl, kierujący motorowerem mógł poruszać się środkiem drogi bez włączonych świateł - tych informacji policja jednak oficjalnie nie potwierdza.

[polecam:https://niezalezna.pl/103216-olbrychski-znow-odlecial-straszy-polakow-bolszewia-i-zlem-totalnym]

Przypomnijmy - cztery lata temu Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim skazał Daniela Olbrychskiego na 10 tysięcy złotych grzywny oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. By to rezultat jazdy samochodem pod wpływem alkoholu.

Łagodny wyrok sąd uzasadniał tym, że aktor wcześniej nie był karany i wyraził skruchę. Olbrychski został zatrzymany przez patrol w Podkowie Leśnej do rutynowej kontroli. Okazało się, że kierował samochodem, mając 0,9 promila.

W rozmowie z TVN aktor przepraszał i przyznał, że w zasadzie, w ogóle nie lubi wódki.

- Nikt w to może nie uwierzyć, to wiedzą nasi bliscy przyjaciele i ja, że Daniel nawet koniak Hennessy rozcieńcza sokiem pomarańczowym

- broniła męża Krystyna Demska-Olbrychska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, polsatnews.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl