1/10 mieszkań w Moskwie pod kilof

  

Z inicjatywy mera Moskwy Siergieja Sobianina i z akceptacją prezydenta Władimira Putina władze stolicy Rosji zapowiedziały plan wyburzenia mieszkań w blokach (tzw. piatietażek) budowanych za czasów Nikity Chruszczowa o łącznej powierzchni 25 mln mkw. Mieszka w nich 1,6 mln osób – poinformował rosyjski „Kommiersant”.

Gazeta szacuje, że wskutek wejścia planu w życie mieszkania może zmienić co dziesiąty mieszkaniec Moskwy. Sobianin dał do zrozumienia, że mają oni zostać przeniesieni do nowych osiedli w pobliżu ich dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Wcześniej eksperci ekonomiczni, na których powołuje się rosyjska gazeta, szacowali, że realizacja programu wyburzania „chruszczowek”, pochodzących z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ub. wieku, zajmie 20-30 lat i wymagałaby wybudowania nowych 70-80 mln mkw. mieszkań.

Sobianin zapowiedział, że do końca roku ma zostać w parlamencie ogłoszona ustawa ułatwiająca przeprowadzenie wyburzeń i budowę nowych mieszkań. Inwestycję sfinansowano by z budżetu miasta.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kommiersant
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kwieciński: przygotujemy narodowy plan rozwoju. W nim - najważniejsze inwestycje do 2030 r.

/ twitter.com/ PiS

  

Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w sobotę w Katowicach przygotowanie narodowego planu rozwoju, zawierającego wszystkie najważniejsze inwestycje do roku 2030. Jak dodał, inwestycje mają być nadal motorem rozwoju.

"Przygotujemy narodowy plan rozwoju, który będzie pokazywał wszystkie najważniejsze inwestycje w naszym kraju - drogowe, kolejowe, wodne, portowe, infrastrukturę ochrony środowiska. To jest potężny program, który chcemy pokazać naszemu społeczeństwu"

- mówił Kwieciński na konwencji PiS w Katowicach. Jak dodał, program będzie zawierał wszystkie najważniejsze inwestycje do roku 2030. Inwestycje nadal mają być motorem rozwoju - zaznaczył.

Kwieciński do najważniejszych sukcesów PiS zaliczył integrację administracji celnej i skarbowej.

"Pokazaliśmy jako PiS i Zjednoczona Prawica, że potrafimy zarządzać państwem i gospodarką, o czym świadczą wskaźniki makroekonomiczne"

- mówił minister.

"Faktem jest, że jesteśmy na językach całego świata i coraz częściej się mówi o polskim cudzie gospodarczym"

- stwierdził.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl