Pojedź do Budapesztu z "Gazetą Polską"! ZAPRASZAMY

Magdalena Fijołek

Dziennikarka w dziale Kultura portalu niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Będziemy razem z braćmi Węgrami uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego. Węgrzy od wielu lat przyjeżdżają do Polski na Narodowe Święto Niepodległości. Teraz kolej na nas, ponieważ w ten sposób pokazujemy Europie, że nasza wielowiekowa przyjaźń pomiędzy naszymi narodami przetrwała, trwa i trwać będzie – zachęcają organizatorzy piątego Wielkiego Wyjazdu na Węgry, który odbędzie się w dniach 14-16 marca. Jeszcze są wolne miejsca, zapraszamy do wspólnego wyjazdu! 

15 marca 1848 r. Sándor Petőfi wraz ze swoimi współpracownikami obszedł Peszt,  odczytując mieszkańcom manifest, w którym domagano się m.in. utworzenia rządu węgierskiego, równości wobec prawa i uwolnienia więźniów politycznych oraz deklamując przed Muzeum Narodowym swój wiersz „Nemzeti dal” (pl. „Pieśń narodowa”). Dziś wydarzenia te uznawane są za symboliczny początek węgierskiej rewolucji, a Węgrzy w ich rocznicę obchodzą Święto Narodowe.

O przyjaźni Polski i Węgier świadczy nie tylko znane powiedzenie „Polak Węgier – dwa bratanki”, ale również wspólnota wartości promowanych na arenie współczesnej polityki europejskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiążącym się z wielopokoleniowym sojuszem obu państw, a także w odpowiedzi na zaangażowanie Węgrów w polskie Narodowe Święto Niepodległości, Kluby „Gazety Polskiej” co roku organizują Wielki Wyjazd na Węgry . W tym roku, już po raz piąty sympatycy Strefy Wolnego Słowa pojadą do Budapesztu, by wspólnie celebrować węgierskie Święto Narodowe.

Wyjazd zaplanowano na 14 marca o godz. 18  z Warszawy. Istnieje możliwość dołączenia do wycieczki w Kielcach i Krakowie, skąd autokar ruszy bezpośrednio do Budapesztu. Nazajutrz (15.03) o godz. 9 uczestnicy zostaną przewiezieni na uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána. Na miejscu, przed Muzeum Narodowym wystawione będą telebimy transmitujące przemówienia tłumaczone na język polski. Tego samego dnia o godz. 14 odbędą się uroczystości polsko-węgierskie przy pomniku gen. J. Bema, w których udział wezmą m.in. przedstawiciele „Gazety Polskiej” i Ambasadora RP w Budapeszcie, a o godz. 15:30 uczestnicy pojadą złożyć kwiaty pod Pomnik Katyński. Na czwartek (16.03) organizatorzy zaplanowali zwiedzanie miasta, z uwzględnieniem okazałego gmachu węgierskiego parlamentu. Tego dnia około godz. 15 ruszy autokar powrotny do Polski. Koszt całej wycieczki to 350 zł (wpłata najpóźniej do 10.03).

W imieniu Klubów „GP” zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu. Po szczegółowe informacje odsyłamy na stronę www.wielkiwyjazdnawegry.pl, gdzie znajdą Państwo program wycieczki i kontakt do organizatorów. 

Ostatnie wolne miejsca - ZAPRASZAMY! 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl