KONIEC SYSTEMU: Tak próbują skompromitować Antoniego Macierewicza

Od momentu objęcia funkcji ministra obrony narodowej przez Antoniego Macierewicza ludzie związani z WSI oraz służbami wiernymi PO, za pośrednictwem sprzyjających im mediów, prowadzą brudną grę

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Od momentu objęcia funkcji ministra obrony narodowej przez Antoniego Macierewicza ludzie związani z WSI oraz służbami wiernymi PO, za pośrednictwem sprzyjających im mediów, prowadzą brudną grę, której celem jest skompromitowanie ministra obrony narodowej i podległego mu resortu. W tej grze wszystkie chwyty są dozwolone, a na szczególną uwagę zasługuje sprawa Bartłomieja Misiewicza. Polowanie na niego jest w rzeczywistości polowaniem na Antoniego Macierewicza, który jest śmiertelnym zagrożeniem dla dawnego układu.
 
Patryk Jackowski, wschodząca gwiazda disco polo, stał się znany szerszej publiczności 23 stycznia, kiedy to dziennik „Fakt” na okładce z tytułem „Limuzyna pod lokal, zabawy z dziewczynami i morze alkoholu. Tak się bawi pan Misiewicz” opublikował zdjęcie przedstawiające rzecznika MON i Jackowskiego w jednym z białostockich lokali.  
 [...]
Kolejna odsłona miała miejsce 2 lutego, kiedy w Internecie Zbigniew Stonoga opublikował rozmowę z Patrykiem Jackowskim, który tym razem nie był już wesoły i stwierdził, że jest ofiarą molestowania – Bartłomiej Misiewicz miał mu składać niemoralne propozycje. Ustaliliśmy, że nagranie zostało zrobione w jednym z hoteli pod Białymstokiem, do którego Stonoga zaprosił Jackowskiego.
 
W cieniu służb
Żaden z dziennikarzy robiących materiał, który miał uderzyć w Misiewicza, nie pofatygował się sprawdzić, co robił w przeszłości Patryk Jackowski i skąd się wzięła jego znajomość ze Zbigniewem Stonogą. A w tej kwestii jest co najmniej kilka tropów. Stonoga przebywał w areszcie śledczym w Białymstoku, miał też związki z grupami przestępczymi także działającymi w Białymstoku. Był „operatorem”, czyli współpracownikiem Centralnego Biura Śledczego w czasie, gdy szefem MSWiA był Janusz Kaczmarek. Zbigniew Stonoga założył też firmę razem z Piotrem Tymochowiczem (były doradca Andrzeja Leppera). Rodzice Tymochowicza figurują w obszernych aktach IPN jako tajni współpracownicy (m.in. pod pseudonimem Barbarossa) I Departamentu, czyli wywiadu PRL. Ich raporty przyjmował m.in. funkcjonariusz komunistycznej bezpieki Aleksander Makowski, bohater Raportu z weryfikacji WSI. Makowski był w grupie komunistycznych funkcjonariuszy, którzy złożyli zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa w związku z Raportem. Mimo łamania prawa, przez osiem lat rządów PO–PSL Stonoga pozostawał praktycznie bezkarny – najwyższa kara, jaką otrzymał, to wyrok skazujący w zawieszeniu.


Więcej na ten temat w tygodniku „Gazeta Polska”:

Program „Koniec Sytemu” Doroty Kani emitowany jest w każdy wtorek o godz. 21:30 na antenie Telewizji Republika. Powtórki środa 11:20 oraz sobota 9:20. Archiwalne odcinki tego programu można obejrzeć na Facebooku na stronie Koniec Systemu.

ZOBACZ ZWIASTUN PROGRAMU:

 Źródło: Gazeta Polska

 

#WSI #Bartłomiej Misiewicz #Zbigniew Stonoga #media #dezinformacja #Antoni Macierewicz #MON #Rosja #FSB #Służba Kontrwywiadu Wojskowego #SKW #Piotr Pytel

Dorota Kania
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo