Kluby „Gazety Polskiej” pamiętały o Żołnierzach Niezłomnych

  

Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Narodowej w Amerykańskiej Częstochowie miały, po raz pierwszy, charakter oficjalny. 5 marca w Amerykańskiej Częstochowie pojawili się przedstawiciele polskiego rządu i dyplomaci.

Uroczystości otworzył przewodniczący Komitetu, Tadeusz Antoniak Apelem Pamięci odmówionym przy pomniku Żołnierzy Niezłomnych na cmentarzu sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Pomnik ten, przygotowany przez naszych klubowiczów, został uroczyście i osobiście odsłonięty we wrześniu ubiegłego roku przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Po apelu, na cmentarzu przemawiał m.in. wiceminister MON, Bartłomiej Grabski, który oddał hołd żołnierzom i w imieniu ministra Antoniego Macierewicza , podziękował organizatorom oraz Polonii za zaangażowanie w pielęgnowaniu pamięci o polskich żołnierzach.  Konsul RP, Maciej Golubiewski, oraz attaché wojskowy, płk. Sprengel, w swoich wystąpieniach mówili o poświęceniu, patriotyzmie i ofierze, jaką ponieśli Żołnierze Niezłomni. Obaj zaznaczyli, że ich opór był kontynuacją walki wobec nowej okupacji, dotrzymaniem przysięgi wojskowej i zalążkiem walki o niepodległość, która ostatecznie doprowadziła do wolnej Polski.

Reprezentanci rządu Rzeczpospolitej złożyli wieńce pod pomnikiem w imieniu swoich urzędów,  po nich wieńce złożyli również weterani z Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA, Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Kluby Gazety Polskiej. Kolejnym punktem uroczystości była Msza św. z udziałem licznych delegacji i pocztów sztandarowych. Po mszy specjalne wyróżnienie i podziękowania skierowano do reprezentantów Polskiej Federalnej Unii Kredytowej, która wsparła organizatorów uroczystości pomysłodawców pomnika Żołnierzy Niezłomnych. Tadeusz Antoniak z klubu GP z Filadelfii zaznaczył, że podziękowania należą się „licznie zgromadzonej publiczność i wiele organizacjom, Kadetom Pułaskiego, motocyklistom, Klubom Gazety Polskiej, Rodzinom Radia Maryja, i harcerzom”.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts