„Polska. Tu przenoszą się wszystkie firmy. Są idealne warunki. Bardzo dobrze wyedukowani pracownicy. Uczciwi. Zaangażowani” – tak opisywana jest Polska we francuskich mediach. Materiał o naszym kraju został wyemitowany w głównym wydaniu najważniejszego dziennika o godzinie 20. Stacja France 2 chwali przemiany dokonujące się w Polsce oraz działania rządu Beaty Szydło. „Opozycja totalna” zapewne mocno zawiedziona…

Rośnie liczba projektów inwestycyjnych, które prowadzi Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Jest ich 185, a rok temu było 165. Najwięcej pochodzi z USA, Niemiec i Japonii. Dzięki inwestycjom ma powstać sporo nowych miejsc pracy – informowaliśmy wczoraj.
 
Najwięcej inwestycji prowadzą u nas niezmiennie USA i Niemcy. Obecnie agencja prowadzi 61 projektów amerykańskich o łącznej wartości 1,21 mld euro i 21 projektów niemieckich o wartości 612 mln euro. Na trzecie miejsce awansowała z kolei Japonia, wyprzedzając Włochy. PAIiH prowadzi 14 projektów z Kraju Kwitnącej Wiśni o łącznej wartości 409 mln euro.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Polski rząd nagrodzony. Zrobiliśmy to pierwsi na świecie!

Temat ten został odnotowany w głównym wydaniu dziennika o godz. 20. France 2 podkreśliło, że staliśmy się krajem, który jest najbardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Tu przenoszą się wszystkie firmy, ponieważ „są idealne warunki, pracownicy są bardzo dobrze wyedukowani, uczciwi i zaangażowani”.
 
Do tego francuska telewizja podkreśliła wielki sukces rządu premier Beaty Szydło.
 

„Polski rząd robi wszystko, aby zachować świetne warunki dla firm zagranicznych”


Rewelacyjny materiał w głównym wydaniu najważniejszego francuskiego dziennika o 20.00. Serce Polaka rośnie. Widzicie, pomyślmy tak jak oni o nas!” – napisał na Twitterze Eryk Mistewicz.