Peruwiańczycy protestowali 4 marca przeciwko wprowadzeniu przez władze pojęć ideologii gender do nauczania dzieci – począwszy od najmłodszego wieku. Na ulice stolicy i wielu innych miast wyszło ponad półtora miliona ludzi. Manifestacje szły pod hasłem #ConMisHijosNoTeMetas – „Nie wtrącaj się do moich dzieci”.
 
O zaprzestanie prac przy tym projekcie apelowali już biskupi. Manifestanci domagają się od prezydenta Pedro Pablo Kuczynskiego, by nie szedł tą drogą i nie wprowadzał tej ideologii do edukacji.

Na protest przyszło kilku peruwiańskich polityków, czy kolumbijska deputowana Ángela Hernández. To właśnie za sprawą Hernández kolumbijska minister edukacji w ubiegłym roku zaprzestała prac przy wprowadzaniu gender w Kolumbii.

Jak podaje pl.radiovaticana.va, ks. Luis Gaspar, kierujący archidiecezjalną Komisją ds. Rodziny i Życia w Limie wystąpił podczas manifestacji. Zaznaczył, że „prawo rodziców do wychowania własnych dzieci nie może podlegać żadnym negocjacjom”. Wszystkich uczestników manifestacji zaprosił do udziału w Marszu na rzecz Życia, która obędzie się w Limie 25 marca.

Protestujący krytykowali media za ignorowanie bądź minimalizowanie masowych demonstracji, jakie są przeprowadzane w obronie życia i rodziny.