Hollande pokonał Petru

  

Do niedawna żyłem w przekonaniu, że nie masz mistrza w sztuce „samozaorania” nad Ryszarda Petru. A już, że na pewno nie dorówna mu w tym żaden doświadczony zachodni polityk.

Tymczasem, po uwadze Donalda Trumpa, że w wyniku masowej imigracji „Paryż nie jest już Paryżem” francuski prezydent postanowił się odgryźć. Wybrał jednak dość specyficzne miejsce i czas, a mianowicie podparyski Disneyland, który obchodził swoje 25-lecie. Wybór tego miejsca na przemówienie, w którym wykazuje się wyższość kultury francuskiej nad amerykańską, jest doprawdy interesujący. Hollande mówił m.in. o ufundowaniu specjalnego biletu dla pewnego Amerykanina, by ten mógł przyjechać do Eurodisneylandu i docenić... walory kultury Francji. Nawet media francuskie pisały z tej okazji o „samozaoraniu” francuskiego prezydenta.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts