Kolejny sygnał ożywienia gospodarczego

  

Indeks PMI, tworzony na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród menedżerów sektora produkcyjnego danego kraju (ang. Purchasing Managers Index), uchodzi za wskaźnik koniunktury gospodarczej. Jako wartość neutralną przyjmuje się 50 pkt. Wskazania powyżej świadczą o dobrej koniunkturze. Ostatnie, zdecydowanie wysokie dane poziomu PMI (z rekordowym, w skali 22 mies., styczniowym na poziomie 54,8) wskazują na to, że polskie przedsiębiorstwa produkcyjne są w dobrej kondycji. Ich kadra kierownicza zaś z optymizmem patrzy w przyszłość. Rośnie wielkość produkcji i liczba nowych zamówień (głównie z rynku zachodnioeuropejskiego i amerykańskiego). To z kolei motywuje firmy do zwiększania wydajności produkcji poprzez zwiększanie liczby miejsc pracy. Dlatego rośnie też wskaźnik zatrudnienia i spada bezrobocie. A to przekłada się na wzrost wynagrodzeń. Wysoki poziom PMI to kolejny z całej serii dobrych sygnałów z gospodarki, pozwalających spodziewać się wyraźnego przyspieszenia wzrostu polskiego PKB.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts