Tusk przegra?

  

„Nie akceptuję donoszenia na własny kraj i popierania sankcji przeciw niemu” – ogłosił Jacek Saryusz-Wolski, kandydat Polski na szefa Rady Europejskiej. To oświadczenie wywołało furię działaczy PO. Jak najbardziej słuszną – ich dotychczasowy kolega nazywa po imieniu to, co PO robi od 2015 r. – pisze o działaniu przeciw polskiej racji stanu. Politycy PO wyrzucili go zatem z partii i usiłują doprowadzić do usunięcia go z Europejskiej Partii Ludowej, do której należą. Dlatego, że Saryusz-Wolski, zgadzając się kandydować, zagroził ambicjom ich „bossa”, który poparł procedurę mającą doprowadzić do nałożenia sankcji przeciw Polsce. Donald Tusk będzie o zachowanie stanowiska walczył i może je utrzymać, jedynie grając przeciw polskiemu rządowi. Jest pytanie, czy przywódcy państw członkowskich będą chcieli na szefa RE polityka tak zaangażowanego w grę polityczną przeciw własnemu rządowi. To pogwałci zasadę neutralności instytucji europejskich wobec krajów członkowskich. Da negatywny sygnał wobec innych państw i wpisze się w proces pogłębienia kryzysu europejskiego. Tusk próbuje udowodnić, że walka z własnym państwem ma się w Europie opłacać. Dlatego mam nadzieję, że przegra.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl