Na manifach „dość wyzysku reprodukcyjnego"

  

Dziś i jutro odbywają się w Polsce feministyczne manify pod hasłem "Przeciw przemocy władzy". W Warszawie do tego hasła dodano "Dość wyzysku reprodukcyjnego". Organizatorzy akcentują na demonstracjach dostęp do aborcji. Wspólnym mianownikiem manif jest słaba frekwencja.


W Krakowie uczestnicy 200-osobowej manify zwracali uwagę na dyskryminację kobiet i problem zanieczyszczonego powietrza. Ich manifestacji towarzyszyła  kontrdemonstracja organizacji sprzeciwiających się aborcji. W manifie w Łodzi uczestniczyło ponad 400 kobiet i mężczyzn, którzy trzymali transparent z hasłem: "Na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej nie pozwolimy"

W Bydgoszczy manifa koncentrowała się m.in. na sytuacji emigrantek i odbywała się pod hasłem "Przeciw przemocy władzy - siostrzeństwo naszą siłą", wzięło w niej udział około 150 osób. W kieleckiej demontracji zorganizowanej m.in. przez SLD uczestniczyło ok. 50. osób Po niej w kinie Moskwa dyskutowano pod hasłem "Czego pragną kobiety?". Uczestnicy manify w Lublinie przybyli w liczbie 200 osób gdzie feministki przedstawiłym.in. postulat... skutecznego egzekwowania alimentów.

Do jutrzejszej manify w Warszawie zachęcają przedstawiciele partii Razem.
 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zagrali na ślubie wdowy po bossie mafii. Funkcjonariusze zwolnieni

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Pięciu funkcjonariuszy służby więziennej z Neapolu, członków policyjnej orkiestry zostało zwolnionych z pracy za to, że zagrali na ślubie wdowy po bossie mafii i piosenkarza z Sycylii. Uznano, że strażnicy zaszkodzili wizerunkowi formacji.

Ślub wdowy po bossie kamorry z neapolitańskiej dzielnicy Secondigliano, zamordowanym w mafijnych porachunkach i sycylijskiego pieśniarza w marcu zeszłego roku odbił się we Włoszech szerokim echem przede wszystkim z powodu towarzyszącej mu ostentacji oraz oprawy, uznanej za szczyt kiczu.

Państwo młodzi jechali do ślubu w neapolitańskim zamku białą karetą, a orszak ślubny i podążające za nim tłumy zablokowały ruch uliczny w całej dzielnicy. W trakcie bogatej w atrakcje ceremonii wystąpiło między innymi pięciu trębaczy; jak się okazało – funkcjonariuszy policji więziennej, grających w orkiestrze tej formacji.

Rozpoznano ich na opublikowanych w internecie nagraniach, dokonanych przez osoby, które zgromadziły się przed zamkiem, aby zobaczyć tę zjawiskową ceremonię.

Trębacze zostali, jak się przypuszcza, wynajęci przez agencję organizującą ślub i jego część artystyczną.

Ich udział w imprezie wywołał oburzenie przełożonych , którzy uznali występ po godzinach na takiej uroczystości za wyrządzenie szkód wizerunkowi służby więziennej oraz stwierdzili, że doszło do utraty zaufania do nich. Konsternacja była tym większa, że samym ślubem i weselnym przyjęciem zainteresowała się prokuratura.

Po 10 miesiącach od hucznego ślubu, którym żył cały Neapol, funkcjonariusze, najpierw dyscyplinarnie zawieszeni, zostali wydaleni ze służby. Wyrzuceni z pracy policjanci-muzycy rozważają możliwość wystąpienia na drogę sądową aby dochodzić swoich praw.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts