Tego nie pokazują mainstreamowe media. Agresywny muzułmanin zwyzywał na ulicy Polaka. WIDEO hitem sieci

  

W piątek w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak muzułmanin słownie wyżywa się na Polaku. Całe zajście miało miejsce w Wlk. Brytanii. Do tego agresywny mężczyzna chciał napluć na kobietę, która nagrywała całe zajście. Wytrącił jej z rąk telefon, którym rejestrowała zdarzenie. „Wyobraźcie sobie, że biały człowiek zrobiłby to muzułmaninowi. To byłby news na miarę krajowych wiadomości” – napisał Tommy Robinson w opisie filmu dodając, że póki co sytuacja została przemilczana przez główne media. Sprawą nie zajęła się również policja.

Tymczasem nagranie błyskawicznie stało się hitem sieci. Na Twitterze podano je dalej ponad 18 tys. razy. Na Facebooku film obejrzano ponad milion razy. Na wideo widzimy muzułmanina, który obraża Polaka. Nazywa go „wielką świnią”, „suki…nem”.
 
Robinson dochodzi do wniosku, że gdyby napastnik zamienił się miejscami z ofiarą – to wideo na pewno trafiłoby do głównych krajowych wiadomości. Gdyby to Polak wyzywał muzułmanina, sprawa byłaby zapewne we wszystkich czołowych mediach.

W internecie zawrzało. Właśnie ze względu na to, że media „głównego nurtu” w ogóle nie podjęły tematu.

Londyńska policja stwierdziła, że czeka, aż na jaw wyjdą kolejne informacje dotyczące zdarzenia. Dodano, że minimalnym wymogiem do zgłoszenia incydentu jako przestępstwo jest poznanie lokalizacji, gdzie doszło do sprzeczki. Jednak na nagraniu wyraźnie widać tablice rejestracyjne czerwonego volkswagena golfa, jak i zaparkowanej taksówki.

Jak czytamy na breitbart.com film ma pokazywać następstwa kolizji drogowej. Znamienne jest jednak to, co człowiek w tradycyjnym muzułmańskim stroju mówi do Polaka.

„Ku..a to twoja matka, jesteś sukin…em. (…) Popatrz na siebie, jesz wieprzowinę i sam kur.. wyglądasz jak świnia. Ty piepr...a świnio, pieprz..a cip...

– mówi muzułmanin. Co ciekawe słowo „kur..a” wymawia po polsku.
 
Ja kur.. żyję w tym kraju ty fiu… pieprz..y - dodaje awanturujący się mężczyzna.

To rasizm

– odpowiada mu Polak.

Nazwałem cię bękartem wieprzowiny, a nie białym bękartem – wykrzykiwał muzułmanin.

„Pier… się głupia suk., czy to twój kraj?

– krzyczy agresywny muzułmanin do jednej z kobiet obserwujących całe zajście.

Przygotowuje się, by opluć kobietę nagrywającą zdarzenie. Wytrąca jej telefon z ręki.

Zobacz wideo:18 tys retweetów, milliony obejrzeń na Facebooku, to są media  - podsumowuje internauta, który rozpowszechnił nagranie w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,breitbart.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przedstawiono ranking zaufania do polityków. Czołówkę zdominowała "Dobra zmiana"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS, Jarosław Kaczyński - tak wygląda podium opublikowanego dzisiaj przez CBOS rankingu zaufania do polityków. Kolejne miejsca na liście również przypadły w udziale politykom "Dobrej zmiany" - minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, oraz szef MON, Mariusz Błaszczak. Liderami rankingu nieufności są: Janusz Korwin-Mikke oraz szef PO Grzegorz Schetyna.

W ciągu ostatniego miesiąca w rankingu społecznego zaufania do polityków zaszły jedynie bardzo niewielkie zmiany.

W październiku zdecydowanie najlepiej odbieranym politykiem pozostaje prezydent Andrzej Duda, którego darzy zaufaniem 65 proc. respondentów (spadek o jeden punkt procentowy wobec notowań z września). 

Drugą pozycję w rankingu niezmiennie zajmuje premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 57 proc. respondentów (bez zmian). 

Trzecie miejsce jeśli chodzi o zaufanie - 45 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) - przypada prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. 

Podobnie odbierany jest minister sprawiedliwości, prokurator generalny i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Ufa mu 43 proc. badanych (bez zmian od września). Piątkę polityków cieszących się największym zaufaniem Polaków zamyka szef MON Mariusz Błaszczak; pozytywnie ocenia go 40 proc. badanych (spadek o 2 punkty procentowe).

W rankingu nieufności liderem jest Janusz Korwin-Mikke, któremu nie ufa 52 proc. ankietowanych. 

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 3–10 października 2019 roku na liczącej 965 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl