Afera przy rejestracji leków?

  

Prowadzone przez prokuraturę w Warszawie śledztwo ws. korupcji przy rejestracji leków za rządów PO-PSL wskazuje na to, że Ministerstwo Zdrowia kierowane wówczas przez Bartosza Arłukowicza i Ewę Kopacz nie działało tak, jak powinno.

Proces rejestracji produktów leczniczych polega m.in. na tym, że leki ocenia się pod kątem ich bezpieczeństwa dla pacjentów. Procedura ta gwarantuje, że to, co kupujemy w aptekach, jest zgodne z informacjami, które o leku zamieszcza producent. Zaburzenie tego procesu może się dla pacjentów skończyć tragicznie. Jeśli faktycznie doszło do korupcji, to odpowiedzialność polityczną powinien ponieść także minister zdrowia, za którego rządów doszło do tej skandalicznej sytuacji. Przecież prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych jest z nadania ministra zdrowia, który także nadzoruje ten urząd.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts