UJAWNIAMY: CEK NATO w Polsce ma zielone światło. Sojusz wystawił akredytację

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl Centrum Eksperckie Kontrwywiadu uzyskało akredytację NATO do prowadzenia działalności.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Jak dowiedział się portal niezalezna.pl Centrum Eksperckie Kontrwywiadu uzyskało akredytację NATO do prowadzenia działalności.

Zadaniem CEK NATO jest realizacja projektów zwiększających zdolności Sojuszu Północnoatlantyckiego w dziedzinie kontrwywiadu, w tym rozpoznawanie i definiowanie nowych metod i zjawisk, zagrożeń, prowadzenie szkoleń uwzględniających nowe metody i nietypowe zagrożenia bezpieczeństwa.

Polskie CEK NATO jest w grupie 22 państw prowadzących takie szkolenia.

Pełnomocnikiem MON do utworzenia CEK NATO został w ubiegłym roku Mariusz Marasek.

Jak informowaliśmy wczoraj na łamach portalu niezalezna.pl, sąd utrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. przekroczenia uprawnień żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, asystujących w działaniach prowadzonych wobec Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu Wojskowego NATO. Tym samym sąd potwierdził, że działania Bartłomieja Misiewicza były zgodne z prawem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Klęska gen. Pytla w sądzie. Akcja w CEK NATO zgodna z prawem
 
Ministerstwo Obrony Narodowej w komunikacie poinformowało o odrzuceniu przez sąd zażalenia pełnomocnika gen. Piotra Pytla. 

„Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił zażalenie pełnomocnika gen. bryg. Piotra Pytla i utrzymał na mocy zaskarżone postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie z 24 października 2016 r. o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, asystujących w działaniach prowadzonych przez pana Bartłomieja Misiewicza, pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu Wojskowego NATO. Tym samym sąd potwierdził, że działania Bartłomieja Misiewicza były zgodne z prawem” – podkreślono w komunikacie.

18 grudnia 2015 r. MON zmieniło kierownictwo CEK NATO, do którego wszedł Bartłomiej Misiewicz, z oficerami SKW i żołnierzami ŻW. Jak mówił wtedy Misiewicz, po komisyjnym otwarciu pomieszczeń zajmowanych przez kierownictwo CEK, znaleziono w nich dokumenty z różnymi klauzulami tajności. Ponieważ centrum nie miało uprawnień do posiadania takich klauzulowanych informacji, zabezpieczono je i przekazano SKW.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Ma zarzuty ws. nielegalnej współpracy z rosyjską FSB – bryluje w programie Olejnik. Gen. Pytel w akcji!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#kontrwywiad #CEK NATO #media #dezinformacja #Antoni Macierewicz #MON #Rosja #FSB #Służba Kontrwywiadu Wojskowego #SKW #Piotr Pytel

dk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo