Sezon transferowy uważam za otwarty

  

Niewielu to pamięta, ale kiedyś transfery polityczne na linii PO-PiS były na porządku dziennym, a jednym z najkorzystniejszych dla PiS-u była współpraca ze śp. prof. Zytą Gilowską. Dziś, po latach budowania partii kadrowej, opartej na sprawdzonych politykach PC, profesurze i wychowankach Forum Młodych PiS, nadchodzi czas transferów.

Bez wątpienia Jacek Saryusz-Wolski wszedł w orbitę PiS-u i rozważanych jest kilka wariantów politycznych z jego udziałem. To poważny polityk, o odpowiednim etosie państwowym, żywo zainteresowany wszystkim tym, co istotne także dla PiS-u. Za wcześnie prorokować, jak ta historia się skończy, lecz bez wątpienia w kontekście nieustannej awantury z Komisją Europejską taki transfer bardzo by się rządzącym przydał. Polityk z Łodzi nie przyprowadzi grupy wyborców, ale może wnieść wysokie kompetencje i pozycję na europejskich salonach. Może też być wiarygodnym krytykiem Donalda Tuska. Poza tym byłby to ważny sygnał, że oferta polityczna PiS-u jest dziś na tyle atrakcyjna, iż przyciąga państwowców z odległych środowisk politycznych. Gdy się myśli o 12 latach rządów, trzeba zadbać o takie szczegóły.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts