Pirotechnicy przeszkolą się w Kazuniu

  

We wtorek 7 marca br. na obiektach szkoleniowych 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym odbędzie się szkolenie pirotechników pułku, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej, połączone z praktycznym działaniem służb po wykryciu improwizowanego urządzenia wybuchowego w pojeździe – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W szkoleniu uczestniczyć będzie grupa EOD z 2. Pułku Saperów, pluton przewodników psów służbowych, kompania rozminowania z robotami specjalnymi oraz kombinezonem saperskim EOD 9, patrol saperski, zespół interwencji specjalnych placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin, zespół pirotechników z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pojazd ratowniczo-gaśniczy oraz pojazd ratownictwa chemicznego Straży Pożarnej – czytamy na portalu DG RSZ.

W ramach szkolenia sprawdzone zostanie działanie służb po zidentyfikowaniu improwizowanego urządzenia wybuchowego w pojeździe, jego rozpoznanie robotem saperskim, rozwinięcie punktu dowodzenia incydentem, wybuchowe uzyskanie dostępu do środka pojazdu, neutralizacja IED wybuchowym ładunkiem wodnym oraz sprawdzenie rejonu wybuchu za pomocą bezzałogowego drona – informuje Dowództwo Generalne RSZ.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ,2mpsap
Tagi

Wczytuję komentarze...


Trzy oddziały szpitala w Ostrowcu wznowią działalność

/ http://ostrowiecki.eu/

  

Trzy oddziały (okulistyki, chirurgii i wewnętrzny pierwszy) Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wznowią działalność. "Wyniki dwóch pacjentów, u których podejrzewano obecność koronawirusa, okazały się ujemne" – powiedziała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Oddziały okulistyki, chirurgii i wewnętrzny pierwszy zostały zamknięte po tym, jak u dwóch pacjentów stwierdzono objawy, które mogły świadczyć o zakażeniu koronawirusem.

"Otrzymaliśmy wyniki tych dwóch pacjentów, na szczęście okazały się ujemne" – podkreśliła Dębniak.

Oznacza to, że te trzy odziały ostrowieckiej placówki służby zdrowia w najbliższych dniach wznowią działalność. "Powinno to nastąpić w poniedziałek, ale ostateczna decyzja należeć będzie do sanepidu" – zaznaczyła starosta ostrowiecki.

Cały czas zamknięty jest oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie na początku tygodnia zmarło czterech pacjentów. Wyniki badań zmarłych osób nie potwierdziły zakażenia koronawirusem, ale w jednym przypadku ten wynik nie był jednoznaczny.

Dlatego zdecydowano, że 12 osób z personelu mogących mieć kontakt z pacjentami z OIOM-u zostanie poddanych badaniom i siedmiodniowej kwarantannie, która rozpoczęła się we wtorek. "Jeśli wszystko pójdzie dobrze, także i ten oddział powinien wznowić działalność w przyszłym tygodniu" – powiedziała starosta Dębniak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts