Czy posłanka Scheuring z Nowoczesnej zna język polski? WIDEO

Joanna Scheuring-Wielgus - ta sama, która w czasie czarnego protestu wykrzykiwała... „Dość dyktatury kobiet!" - po raz kolejny błysnęła intelektem.

Twitter
Joanna Scheuring-Wielgus - ta sama, która w czasie czarnego protestu wykrzykiwała... „Dość dyktatury kobiet!" - po raz kolejny błysnęła intelektem. Posłanka Nowoczesnej postanowiła mianowicie popisać się znajomością słowa "kontestować". Jak wyszło? Jak zawsze.

"Kontestacja" - jak wiadomo - to kwestionowanie, zwłaszcza publiczne, wartości i norm obowiązujących w życiu społecznym i politycznym. Ale według posłanki Nowoczesnej kontestować to... uwielbiać. 

Joanna Scheuring-Wielgus dała próbkę swojej znajomości języka polskiego podczas debaty poświęconej pseudospektaklowi "Klątwa" (oczywiście posłanka Nowoczesnej występowała w obronie tandetnego przedstawienia):To nie pierwszy pokaz wyjątkowej ignorancji Scheuring-Wielgus. Parę miesięcy temu posłanka była gościem programu "Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem". Młody działacz Ruchu Narodowego zapytał ją wówczas:

Pani poseł, od pewnego czasu obserwujemy działania Chin, które starają się w pewnym ograniczonym obszarze kwestionować dominującą pozycję Stanów Zjednoczonych. Chcą wejść do Europy z Jedwabnym Szlakiem, który skróciłby czas przerzutu towarów do 48 godzin. To postawiłoby w niewygodnej pozycji hegemona – USA, który ma rozwinięty handel morski. Stąd też pewne tarcia na przykład na Morzu Południowochińskim. Tutaj rodzi się pytanie, wiadomo, że Polska może być tym zakończeniem Jedwabnego Szlaku, z drugiej strony są nasze relacje z USA. Jakby mogła pani przedstawić, zaproponować schemat postępowania w polityce zagranicznej, żeby jak najwięcej ugrać dla interesu narodowego.


Odpowiedź poseł Nowoczesnej była zadziwiająca:

Z grubsza nie przedstawię, bo ja w ogóle nie rozumiem, o czym ty mówisz. Przepraszam. Nie odpowiem ci na to pytanie, bo się na tym nie znam i nie rozumiem twojego pytania.


Parlamentarzystka zasłynęła też swoim występem na feministycznym "czarnym marszu". Krzyczała wówczas... "Dość dyktatury kobiet".

 

Źródło: niezalezna.pl

#Joanna Scheuring-Wielgus #język polski

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo