​„Od zwykłych folksdojczów dostał kopa”. Protest song przeciw Jaśkowiakowi. Posłuchaj!

„Ten Jaśkowiak to jest straszne pośmiewisko, nienawidzi prezio Żołnierzy Wyklętych.

poznan.pl
„Ten Jaśkowiak to jest straszne pośmiewisko, nienawidzi prezio Żołnierzy Wyklętych. Polską flagę by wyrzucił na śmietnisko, podlizuje się on Niemcom jak najęty” – brzmią słowa piosenki, którą nagrał Bartek „Kali” Kalinowski. To protest song przeciwko wyrzuceniu z poznańskiej galerii miejskiej Arsenał jej dyrektora Piotra Bernatowicza. Jego następca to naczelny pisma założonego przez posła z PO, znany z akcji z nagim mężczyzną w kościele.

„Wywalili mnie za >>Wywiad z chuliganem<<” – brzmi tytuł nowej piosenki gdyńskiego barda Bartka „Kalego” Kalinowskiego. To udział w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” był bowiem jednym z powodów, dla których wyrzucenie Piotra Bernatowicza postulowała „Gazeta Wyborcza”.

Przypomnijmy, iż prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z PO, znany z udziału w Paradach Równości i marszach KOD oraz wywieszania tęczowych flag na miejskich słupach ogłosił nowy konkurs na dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał. Piotr Bernatowicz, który dotychczas kierował galerią, był największą zadrą w oku władz miasta, bo pokazywał także artystów o konserwatywnej wrażliwości oraz kpiących z politycznego i artystycznego establishmentu.

Ku zaskoczeniu Jaśkowiaka nawet wybrana z udziałem miejskich władz komisja uznała, że Bernatowicz jest najlepszym kandydatem – za jego czasów frekwencja w galerii wzrosła o 100 proc. 

Wygrał on 5:4 z głównym kontrkandydatem – Markiem Wasilewskim, redaktorem naczelnym „Czasu Kultury”, pisma założonego przez posła PO Rafała Grupińskiego. Zasłynął on happeningiem w czasie którego wprowadzał on do kościoła w Łodzi nagiego mężczyznę. Tymczasem Jaśkowiak uznał, że wynik konkursu, który sam ogłosił, go nie obchodzi i ogłosił dyrektorem galerii… przegranego Wasilewskiego.

To mocno poruszyło Bartka „Kalego” Kalinowskiego, który podobnie jak Bernatowicz był gościem „Wywiadu z chuliganem”. Jego zdaniem spodziewać możemy się teraz w Arsenale inwazji „kultury folksdojczów”, czyli małpowanych po niemieckich teatrach spektakli w rodzaju warszawskiej „Klątwy”.

Dlatego zaśpiewał: „Wywalili z Arsenału tego chłopa/ Bo do chłopaków z Wehrmachtu nie czuł mięty/ I od zwykłych on folksdojczów dostał kopa/ Zacierają ręce kulturkampf-przekręty/ Teraz w Arsenale wreszcie będzie spokój/ Propagandę lewicową można szerzyć/ Wrócą palmy i bambusy mają lokum/ I Araby – już Schetyna zęby szczerzy”.

Artysta opowiada też o własnych kłopotach w pracy po występie w „Wywiadzie z chuliganem”, który nadawany jest w Telewizji Republika i poznańskim Radiu Merkury.

Zachęcamy do obejrzenia protest songu Bartka Kalinowskiego:

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Bartek Kalinowski #Piotr Bernatowicz #Jacek Jaśkowiak #Arsenał #Arsenał galeria #Poznań

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo