Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w swoim projekcie budżetu federalnego na rozpoczynający się 1 października br. rok budżetowy 2018 zamierza zwiększyć wydatki wojskowe o 54 mld dolarów czyli o blisko 10 proc. – podali w poniedziałek przedstawiciele Białego Domu.

Zwiększenie wydatków Pentagonu będzie możliwe dzięki redukcji kwot na cele cywilne, w tym na podlegającą Departamentowi Stanu pomoc zagraniczną i na działalność federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

Mój budżet będzie budżetem bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa narodowego. Budżet zakłada historyczne zwiększenie wydatków na obronę, aby odbudować uszczuplone siły zbrojne Stanów Zjednoczonych w momencie, kiedy ich najbardziej potrzebujemy – powiedział Trump w poniedziałek na spotkaniu z gubernatorami stanowymi w Białym Domu.

Dalsze szczegóły budżetu zostaną przedstawione w połowie marca, a szczegółowy budżet w maju – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu Białego Domu John Mick Mulvaney.