Dziś w TVP ważny dokument

  

Dziś wieczorem w TVP 1 o godz. 21.40 wyemituje niezwykły dokument. W najnowszym odcinku „Łowcy smoków” Witold Gadowski porozmawia z czołowymi politykami w Iranie. 

- Iran jest najważniejszym z rozgrywających pośród krajów szyickich. Od tego co się wydarzy w najbliższych, majowych wyborach zależy los całego Bliskiego Wschodu – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” autor programu Witold Gadowski.

Dzisiaj wieczorem w programie Gadowski będzie rozmawiał m.in. z jednym z najważniejszych ekonomistów w Iranie Leey Law  i z Ayatollahem Hosseini Nassabem.  To kolejny z programów tego cyklu opowiadający o Persji. Poprzedni wyemitowany na początku lutego zawierał m.in. unikalne zdjęcia z Teheranu – reporterom TVP udało się sfilmować pożar w najważniejszym centrum handlowym miasta.
 

– To może mieć ogromne znaczenie także dla Polski. Z dwóch względów. Po pierwsze – łączą nas z Iranem coraz intensywniejsze kontakty gospodarcze, ten kraj coraz bardziej otwiera się na Zachód. Od najbliższych wyborów zależeć będzie też to jak będzie wyglądać  rzeka uchodźców do Europy – podkreśla Gadowski.  - Musimy sobie zdać sprawę z tego, że na Bliskim Wschodzie wydłuża się ramię Iranu, musimy mieć dobre stosunki z tym krajem – dodaje.


Cykl reporterski „Łowca smoków” jest ciekawy nie tylko ze względu na tematykę, dokumenty te posiadają  oryginalną formułę, które wpisuje te wydarzenia w szerszy kontekst walki dobra i zła na świecie. Ekspresyjne zdjęcia Wojciecha Jachymiaka i bardzo wyrazista muzyka sprawiają, że każdy z odcinków jest staje się osobną formą i ilustracją do pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi.
 
 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont ulicy Garbary. Wkrótce koniec!

/ poznan.pl

  

Szybkie tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót na ul. Garbary w Poznaniu – poinformował poznański magistrat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Celem prac prowadzonych na jednej z głównych poznańskich ulic jest przygotowanie ulicy Garbary do wprowadzenia buspasa. Remont nawierzchni prowadzony jest na lewym pasie jezdni, na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że szybkie tempo prac remontowych i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się już po całej szerokości ulicy.

"Następny etap został zaplanowany już od 2 do 7 marca, kiedy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wyremontują prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary"

– podał Urząd Miasta Poznania.

Następnie na ulicy wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni środkowego pasa na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie prace te rozpoczną się 7 marca i potrwają tydzień.

Magistrat podał, że kolejne działania na ul. Garbary uzależnione będą od rozpoczęcia robót na ul. Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni; od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo.

Ulica Garbary to jedna z głównych dróg w ścisłym centrum Poznania. Według danych zaprezentowanych przez Urzęd Miasta Poznania, poruszające się nią autobusy czterech linii przewożą dziennie ok. 15 tys. osób. Według rozkładu jazdy autobusy powinny przejechać ul. Garbary w ciągu pięciu minut, ale ze względu m.in. na natężenie ruchu w centrum często zdarzają się opóźnienia. Magistrat wskazał, że wprowadzenie buspasa w tym miejscu pozwoli zminimalizować rozbieżności pomiędzy rozkładowym a rzeczywistym czasem przejazdu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts