Dziś w TVP ważny dokument

Dziś wieczorem w TVP 1 o godz. 21.40 wyemituje niezwykły dokument.

print screen TVP
Dziś wieczorem w TVP 1 o godz. 21.40 wyemituje niezwykły dokument. W najnowszym odcinku „Łowcy smoków” Witold Gadowski porozmawia z czołowymi politykami w Iranie. 

- Iran jest najważniejszym z rozgrywających pośród krajów szyickich. Od tego co się wydarzy w najbliższych, majowych wyborach zależy los całego Bliskiego Wschodu – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” autor programu Witold Gadowski.

Dzisiaj wieczorem w programie Gadowski będzie rozmawiał m.in. z jednym z najważniejszych ekonomistów w Iranie Leey Law  i z Ayatollahem Hosseini Nassabem.  To kolejny z programów tego cyklu opowiadający o Persji. Poprzedni wyemitowany na początku lutego zawierał m.in. unikalne zdjęcia z Teheranu – reporterom TVP udało się sfilmować pożar w najważniejszym centrum handlowym miasta.
 

– To może mieć ogromne znaczenie także dla Polski. Z dwóch względów. Po pierwsze – łączą nas z Iranem coraz intensywniejsze kontakty gospodarcze, ten kraj coraz bardziej otwiera się na Zachód. Od najbliższych wyborów zależeć będzie też to jak będzie wyglądać  rzeka uchodźców do Europy – podkreśla Gadowski.  - Musimy sobie zdać sprawę z tego, że na Bliskim Wschodzie wydłuża się ramię Iranu, musimy mieć dobre stosunki z tym krajem – dodaje.


Cykl reporterski „Łowca smoków” jest ciekawy nie tylko ze względu na tematykę, dokumenty te posiadają  oryginalną formułę, które wpisuje te wydarzenia w szerszy kontekst walki dobra i zła na świecie. Ekspresyjne zdjęcia Wojciecha Jachymiaka i bardzo wyrazista muzyka sprawiają, że każdy z odcinków jest staje się osobną formą i ilustracją do pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi.
 
 
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Wojciech Jachymiak #reportaż #dokument #Iran. TVP. Witold Gadowski

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo