Tego telefonu nie trzeba nikomu przedstawiać. W 2000 roku prawie każdy chciał go mieć. Kultowa Nokia 3310, która sprzedała się w ponad 126 mln egzemplarzy została zaprezentowana na targach MWC w Barcelonie – podaje Reuters.

"Miłość do marki jest ogromna. To przeradza się w przywiązanie dla wielu milionach ludzi" - powiedział dyrektor naczelny Nokii, Rajeev Suri na konferencji prasowej na Mobile World Congress w Barcelonie, największych targach w branży telekomunikacyjnej.

Nowa wersja ma zaokrąglony kolorowy wyświetlacz QVGA o przekątnej 2,4" oraz aparat o rozdzielczości∙2 MP z lampą błyskową LED. Wygląd nowej Nokii 3310 nawiązuje do kultowego wygląd oryginału,jednak nowy model jest smuklejszy i lżejszy niż oryginał.

Nokia 3310 będzie dostępna w czterech kolorach: ciepłym czerwonym i żółtym z błyszczącym wykończeniem oraz granatowym i szarym. Komórka będzie miała radio FM i odtwarzacz muzyczny MP3, a także 16 MB wbudowanej pamięci.

W nowej wersji możemy liczyć na 22 godziny rozmowy i miesiąc czuwania.

Użytkownicy nowego telefonu będą mogli też zagrać w kultową grę Snake. Telefon pojawi się w Europie w drugim kwartale tego roku w cenie 49 euro.