Kwintesencja III RP. Pinior protestujący z esbekami z KOD przeciwko reformie sądownictwa

  

Po raz kolejny na manifestacji KOD brylował dziś Józef Pinior. - Jesteśmy z wami, sędziowie, prawnicy, ci wszyscy, którzy pracują w wymiarze sprawiedliwości - nawoływał we Wrocławiu. Były senator PO podejrzany jest o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatną protekcję. „Pinior liderem manifestacji w obronie układów w sądownictwie. Nie dziwię się, że jest taki aktywny. Sądy III RP to dla niego jedyna nadzieja” - podsumował jeden z internautów. 

Na manifestację na Placu Solnym we Wrocławiu przyszło kilkaset osób. Trzymali transparent m.in z napisem: „Choć zmienił się świat - jesteśmy, zawiruje jeszcze raz - będziemy!". Do zebranych przemawiał Józef Pinior. 

Jesteśmy w historycznym momencie. Nasza manifestacja to początek walki o niezależność wymiaru sprawiedliwości w Polsce

- krzyczał do zebranych były senator PO.

Pinior chętnie pozował do zdjęć w towarzystwie innej gwiazdy KOD - Adama Mazguły, który w grudniu ubiegłego roku wsławił się przemówieniem wygłoszonym na cześć stanu wojennego. 

Kilka dni temu Józef Pinior pojawił się na spędzie KOD w Poznaniu.

Ta manifestacja pokazuje, że społeczeństwo obywatelskie rozumie stawkę w obecnej sytuacji politycznej. Ta manifestacja jest naszą odpowiedzią na to pytanie. Polska – nie pozwolimy na to – nie stanie się państwem autorytarnym. Obronimy rządy prawa

- mówił wtedy.

Czytaj więcej: Paradne! Pinior bronił sądów na wiecu kodziarzy. A Kijowski... nie przemawiał

W styczniu TVP ujawniła część stenogramów podsłuchanych w 2015 r. rozmów Piniora i jego asystenta. Miały one dotyczyć łapówek od przedsiębiorców, m.in. w zamian za pozytywne decyzje w sprawie prowadzenia budowy.

Wystąpienie Pioniora celnie spuentowali internauci.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,Radio Wrocław,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł kolejny pasażer Diamond Princess

/ https://www.youtube.com/watch?v=lDj6xlpcvpA

  

- Zmarł trzeci pasażer z cumującego w Jokohamie wycieczkowca Diamond Princess - poinformowało japońskie ministerstwo zdrowia. 80-letni Japończyk zmarł na zapalenie płuc; miał także inne schorzenia.

Japończyk został wcześniej z rozpoznaniem koronawirusa Covid-19 przewieziony do miejscowego szpitala.

W czwartek japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci w szpitalu dwóch osób zakażonych koronawirusem na statku Diamond Princess. Japończycy, którzy zmarli, mieli po ponad 80 lat. 87-letni mężczyzna, który cierpiał również na inne schorzenia, został zabrany do szpitala 11 lutego, a 84-letnia kobieta dzień później.

Z ponad 3700 osób na pokładzie wycieczkowca 630 osób zakaziło się koronawirusem.

Dzisiaj japońskie władze potwierdziły, że koronawirusa zdiagnozowano u byłej pasażerki statku, która wracała w środę do siebie pociągiem, gdy uznano ją za zdrową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts