Heleny Kmieć nie ma w Wikipedii

Według użytkowników Twitteraz z haseł encyklopedycznych Wikipedii zniknęła informacja o polskiej misyjnej wolontariuszce Heleny Kmieć, która została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia

Facebook.com
Według użytkowników Twitteraz z haseł encyklopedycznych Wikipedii zniknęła informacja o polskiej misyjnej wolontariuszce Heleny Kmieć, która została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zabito ją nożem w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została pochowana na cmentarzu komunalnym w Libiążu. Prezydent Andrzej Duda odznaczył ją pośmiertnie – Złotym Krzyżem Zasługi za działalność charytatywną i społeczną oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym.
Na brak informacji o Helenie Kmieć zwróciła uwagę Marzena Paczuska: 
Tak wygląda dziś informacja w Wikipediao Helenie Kmieć:

 


Helena Kmieć została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych. Została pochowana na cmentarzu komunalnym w Libiążu. Prezydent Andrzej Duda odznaczył ją pośmiertnie – Złotym Krzyżem Zasługi za działalność charytatywną i społeczną oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

„Jej śmierć przyniosła nam ból i cierpienie, jej życie dla wielu z nas pozostanie inspiracją” - napisała premier Beata Szydło w liście o Helenie Kmieć, Polce zamordowanej w Boliwii. List powstał jeszcze podczas pobytu premier w szpitalu, odczytała go podczas pogrzebu szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.
 
W kościele św. Barbary w Libiążu odbyło się pożegnanie polskiej wolontariuszki, a w mszy św. uczestniczyło ok. 4 tys. osób, w tym 120 księży. Z Boliwii przyjechał na uroczystości wikariusz apostolski bp Antoni Reimann. Pogrzeb Heleny Kmieć miał charakter państwowy.  
„Żegnając dzisiaj Helenę Kmieć, żegnamy symbol dobra, bezinteresownej pomocy i szczerej miłości bliźniego. Choć bardzo młoda udowodniła, jak wielkie ma serce. Jej śmierć przyniosła nam ból i cierpienie, jej życie dla wielu z nas pozostanie inspiracją i wzorem”- podkreśliła premier Beata Szydło w odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych liście. Przypomniała też, że Helena Kmieć była aktywna w duszpasterstwie akademickim, a podczas Światowych Dni Młodzieży była ich koordynatorką w parafii w Libiążu.

 Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

 

#Wikipedia #Helena Kmieć

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo