Szkolenie żołnierzy NSR

  

W dniach od 3 do 27 lutego br. w 7. Batalionie kawalerii powietrznej odbywa się szkolenie żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. W trakcie ćwiczeń rotacyjnych żołnierze NSR poszerzają swoją wiedzę oraz doskonalą umiejętności w zakresie specyfiki działania wojsk aeromobilnych.

Podczas trwającego ponad trzy tygodnie szkolenia żołnierze NSR doskonalą się indywidualnie i zespołowo oraz przygotowują się do realizacji zadań zgodnie z zajmowaną funkcją i specjalizacją zawodową. W pierwszym dniu ćwiczeń żołnierze przeszli szkolenie teoretyczne, przygotowujące ich do dalszego, praktycznego etapu ćwiczenia. Podczas zajęć teoretycznych żołnierzy NSR zapoznano z aktami prawnymi, związanymi z wykonywaniem obowiązków w ramach NSR, zasadami BHP obowiązującymi podczas ćwiczeń a także z historią i tradycjami 7. Batalionu kawalerii powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. W trakcie kolejnych dni ćwiczeń żołnierze NSR doskonalili swoje umiejętności w trakcie szkolenia ogniowego, zajęć inżynieryjno-saperskich oraz taktyki.

14 lutego br. pluton saperów 7. Batalionu kawalerii powietrznej wraz z żołnierzami NSR realizował zajęcia inżynieryjno-saperskie w ośrodku szkoleniowym Nowy Glinnik. Żołnierze NSR poszerzali swoją wiedzę oraz doskonalili umiejętności w zakresie znajomości stosowanych materiałów wybuchowych, zasad ich stosowania oraz podstawowych technik i narzędzi saperskich, używanych podczas działań saperów.

17 lutego br. żołnierze 7. Batalionu kawalerii powietrznej realizowali szkolenie z procedur desantowania ze statku powietrznego przy współdziałaniu z 7. Dywizjonem lotniczym. Żołnierze szwadronów 7. bkpow wraz z żołnierzami NSR doskonalili zagadnienia współdziałania, procedur wyboru miejsca oraz naprowadzania śmigłowców typu W3-W Sokół, Mi-8/Mi-17, a także załadunek, desantowanie i desantowanie metodą przyziemienia w wybranym terenie różnymi sposobami. Zajęcia przeprowadzono w oparciu o atrapy śmigłowca Mi-8.

Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych 7. Batalionu kawalerii powietrznej zakończą ćwiczenia rotacyjne zdając egzamin, w skład którego wchodzi zaliczenie testów sprawnościowych z wychowania fizycznego oraz podstawowych norm ze strzelania.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ,7 BKPow,25 BKPow
Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus coraz częściej dotyka młodych. „1/4 zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia”

Zdjęcie ilustracyjne / @GIS_gov

  

Dotychczas wydawało się że ludzie młodzi są w obliczu pandemii stosunkowo bezpieczni, rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. - Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał dziś wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319604-dwie-nowe-ofiary-koronawirusa-w-polsce-przybylo-kolejnych-91-przypadkow-zakazen]

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

"Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia"

- podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

[polecam:https://niezalezna.pl/319601-nowy-raport-o-koronawirusie-w-polsce-resort-zdrowia-publikuje-statystyki]

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts