Strzelanina na warszawskim Żoliborzu

Policja poszukuje mężczyzny, który na warszawskim Żoliborzu strzelał w kierunku interweniujących policjantów.

policja.pl
Policja poszukuje mężczyzny, który na warszawskim Żoliborzu strzelał w kierunku interweniujących policjantów. Jeden z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów w jego kierunku - poinformowała w czwartek PAP Komenda Stołeczna Policji.

Do strzelaniny doszło przy ulicy Popiełuszki na Żoliborzu. Policjanci weszli na klatkę schodową jednego z bloków, gdzie spotkali mężczyznę.
 

Mieli go wylegitymować, ale mężczyzna wybiegł na ulicę i zaczął uciekać

– powiedział PAP Rafał Retmaniak z zespołu prasowego KSP.
 
Kiedy funkcjonariusze pobiegli za mężczyzną, ten wyjął broń i oddał kilka strzałów w ich kierunku.
 

W reakcji jeden z policjantów oddał kilka strzałów w kierunku mężczyzny, ale ten oddalił się i uciekł. Trwają jego poszukiwania

– mówił Retmaniak.

Policjantom nic się nie stało. Mężczyźnie, który strzelał, prawdopodobnie też nic się nie stało. Policja, na razie nie udziela innych szczegółów zdarzenia.

AKTUALIZACJA:

Postępowanie w sprawie strzelaniny na warszawskim Żoliborzu trafi do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie - dowiedziała się w piątek PAP ze źródeł zbliżonych do prokuratury.

Stołeczna policja prowadzi wewnętrzne postępowanie dotyczące użycia broni przez funkcjonariusza. Jest standardowa procedura, kiedy zostaje użyta broń służbowa


- poinformował PAP oficer dyżurny Komendy Stołecznej Policji.

 

 


Źródło: PAP,tvp.info,niezalezna.pl

#strzelanina #Warszawa #policjanci #obława

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo